DataLife Engine > Новини Чернівців > Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

9. Сб. + Ап. Єв. Іоанна Богослова.



В Україні 9 жовтня святкують Іоанна Богослова – день, коли християни повинні були закінчити всі польові роботи. Іоанн Богослов – захисник усіх подорожніх і вважалося, що в цей день не можна залишати будинок після заходу сонця. В цей день працювати можна було тільки до обіду, а ось у другій половині дня слід було відпочивати. У давнину це свято також мало назву Івана-подорожнього або Шептуна покривного.

Історія свята Іоанна Богослова
За часів імператора Нерона (56-68 року) Іоанна засудили до смерті за сповідання християнської віри, але ні отрута, ні киплячий котел не заподіяли йому шкоди. Після цього Іоанна Богослова відправили на острів Патмос, де він написав “Апокаліпсис”.

{reklama}

За легендою, одного разу Іоанн Богослов дивом перетворив на вправного живописця простого пастуха гусей. Тому в народі цього святого почитали як покровителя художників і іконописців. Цього дня молилися своєму небесному захиснику і просили про допомогу в справах і про натхнення. Шанують Іоанна і мандрівники, а церква називає його Божим мандрівником. Йому прийнято молитися при далекій дорозі і не тільки. Якщо людину в дорозі застала ніч або місцевість безлюдна, йому слід попросити захисту у Богослова. Той вбереже від нечистої сили, що живе по узбіччях доріг і залякує людей на перехрестях.

Традиції та обряди на Іоанна Богослова
У народі Іоанна Богослова вважають покровителем митців та іконописців. Люди мистецтва в цей день підносять йому молитви з проханням не позбавляти їх натхнення.

Поважають Івана і мандрівники, а церква називає його Божим мандрівником. Йому заведено молитися при далекій дорозі та не тільки. Якщо людину в дорозі застала ніч або місцевість безлюдна, слід попросити захисту у Богослова. Той вбереже від нечистої сили, яка живе по узбіччях доріг і залякує на перехрестях.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад