DataLife Engine > Новини Чернівців / Коронавірус на Буковині / Здоров'я > Коронавірус, грип та інші ГРВІ: лікарка з Чернівців розповіла, як уберегтися від хвороб у холодну пору

Коронавірус, грип та інші ГРВІ: лікарка з Чернівців розповіла, як уберегтися від хвороб у холодну пору

Коронавірус, грип та інші ГРВІ: лікарка з Чернівців розповіла, як уберегтися від хвороб у холодну пору

Паралельно з пандемією COVID-19 розпочався сезон різноманітних гострих респіраторних вірусних інфекцій. Їхніми збудниками є коронавіруси, віруси грипу, парагрипу та інші.

Що потрібно робити, щоби зменшити ризики захворіти, molbuk.ua пояснила доцентка кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб БДМУ Анюта Сидорчук.

{reklama}

Найпоширеніший та спільний шлях інфікування збудниками ГРВІ - повітряно-краплинний, тому в цей період так важливо дотримуватися маскового режиму, уникати скупчень людей та контактів з хворими.

"Відомо, що коронавіруси передаються від хворої людини до здорової з крапельками слизу, виділень з дихальних шляхів (повітряний, аерозольний шляхи) та через забруднені руки, слизову оболонку рота, носу й очей (контактний шлях), існують докази щодо фекально-орального механізму зараження. За останніми даними, не виключають статевий шлях передачі через прямий контакт слизових оболонок геніталій.

Віруси грипу – передаються повітряно-краплинним шляхом, можуть заражатися члени родини і мешканці одного приміщення, співробітники одного колективу тощо. Аденовіруси – традиційно повітряно-крапельним механізмом, а також з брудними руками від людини до людини через предмети довкілля, в побуті, в організованих колективах шкіл, садків, кампусів тощо)", - розповідає експертка.

Оскільки віруси можуть "дрейфувати" в повітрі навколо людей з респіраторними ознаками, лікарка радить дотримуватись кількох простих правил.

"Насамперед - постійно серед людей носити як мінімум хірургічну маску, яка не є вологопроникною як тканинні "модні", кольорові, дизайнерські чи саморобні. Респіратори є кращим рішенням. При цьому – в хірургічній масці або респіраторі треба продовжувати дотримуватися соціальної дистанції не менше 2 м. Відомо, що в середньому один хворий чи носій вірусу може заразити до 3 людей навколо", - зауважила Анюта Сидорчук.

Крім того, важливо тримати руки максимально чистими і продезінфікованими, перебувати в провітрених і продезінфікованих приміщеннях. Навіть безсимптомно хворі можуть виділяти вірус, так, наприклад, можна інфікуватися у громадських місцях і вбиральнях.

"Раджу збалансовано та повноцінно харчуватися і висипатися, за потреби вживати додатково вітамін С, адаптогени, трав’яні відвари, настої, чаї та інші традиційні і нетрадиційні заходи, які були дієвими саме для Вас в минулому восени та взимку, коли Ви не хворіли на застуди", - додала медик.

Варто також розглянути зі своїм сімейним лікарем доцільність вакцинації від грипу: нині в аптечній мережі доступні вакцини ДжіСіФлю (Корея), "Ваксигрип Тетра" (Франція) та інші. Від інших респіраторних вірусів доступних вакцин в Україні немає, проте можливо уберегтися від ускладнень у разі захворювання грипом.

Нагадаємо, нещодавно в Чернівцях зафіксували випадок одночасного інфікування грипом та коронавірусом. Стрімкий розвиток хвороби призвів до летального результату.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад