DataLife Engine > Новини Чернівців > Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем

14 Пт. Мч. Трифона. Прпп. Петра, Вендиміана. Мцц. Перпетуї, Феліцитати.

Святий мученик Трифон

Яке сьогодні свято відзначають за церковним календарем


Святий мученик Трифон народився в одній з областей Малої Азії - Фрігії, неподалік від міста Апамеї в селищі Кампсада.
З юних років Господь дарував йому силу вигнання бісів і зцілення різних хвороб. Одного разу жителі його рідного села були врятовані ним від голоду: святий Трифон силою своєї молитви змусив піти шкідливих комах, що винищували хлібні злаки й спустошували поля.

Особливо прославився святий Трифон вигнанням біса з дочки римського імператора Гордіана (238-244).Допомагаючи всім стражденним, він вимагав тільки однієї плати - віри в Ісус Христа, благодаттю Якого він зціляв їх.

{reklama}

Коли на царський престол вступив імператор Декій (249-251), жорстокий гонитель християн, епарху Килину було донесено, що святий Трифон сміливо проповідує віру в Христа й багатьох приводить до Водохрещення. Святий був схоплений і приведений на допит, під час якого він безбоязно висповідав свою віру. Його піддали жорстоким катуванням, били ціпками, терзали тіло залізними гаками, обпалювали рани вогнем, водили по місту, вбивши в ноги залізні цвяхи. Всі катування святий Трифон мужньо перетерпів, не видаючи ні єдиного стогону.Нарешті, він був засуджений на усікання мечем. Перед стратою святий мученик молився, дякуючи Богові, що укріпив його в стражданнях, і сподобав у Господа особливу благодать тим, хто буде призивати його ім'я на допомогу. Перш, ніж воїни занесли меч над головою святого мученика, він віддав душу свою в руки Божі. Ця подія відбулася в місті Никеї в 250 році.Святе тіло мученика християни оповили чистими пеленами й хотіли віддати похованню у місті Никеї, у якому він постраждав, але святий Трифон, у видінні, повелів перенести його тіло на свою батьківщину в селище Кампсаду. Це й було виконано.

Згодом мощі святого Трифона були перенесені в Константинополь, а потім у Рим.
В Українській Православній Церкві пам’ять святого мученика Трифона особливо вшановується ще з часів Древньої Русі.
Мученикові Трифонові особливо моляться про захист від злих духів, про вигнання нечистої сили, про захист від чародійства, про зцілення від фізичних та душевних недуг, за мир і злагоду у родині, у душевних скорботах, під час голоду.

Свята мучениця Перпетуя

Свята мучениця Перпетуя походила з роду патриціїв і жила в Карфагені. Таємно від свого батька, переконаного язичника, вона прийняла святе Хрещення, увірувавши в Спасителя, і сподобилася мученицької кончини разом зі своїм братом Сатиром, служницею Філіцітатой та юнаками Ревокатом, Саторнілом і Секундом, які також готувалися стати християнами. Незважаючи на вмовляння батька, що наполегливо взивав до її материнського почуття, рано овдовівши 22-річна свята Перпетуя подолала земну прихильність до улюбленого свого немовляти заради Життя Небесного. Перед стратою свята мала від Бога видіння, яке укрепило її душевні сили. Святий Секунд помер у в'язниці, а решта мучеників були віддані на поталу звірам. Однак звірі не торкнулися засуджених, і тоді всі вони були убиті мечем. Це сталося близько 203 року.

Повну версію православного календаря на 2020 рік можна переглянути тут

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад