Хто має платити за повірку лічильників: коментарі постачальників послуг у Чернівцях
Суд вважає, що повірку мають оплачувати не споживачі, а підприємства. Але не всі з цим погоджуються.
Повірка лічильників має відбуватися за кошти надавача послуг. Таку постанову винесла колегія суддів Цивільного суду Верховного cуду України 15 липня 2019 року.
{reklama}
"Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання. Періодична повірка проводиться за рахунок тарифів на електро-, тепло-, газо- і водопостачання", – зазначається у рішенні.
Журналісти molbuk.ua з’ясовували у надавачів комунальних послуг, хто ж має сплачувати за повірку лічильників.
Електролічильники
В "Чернівціобленерго" пояснюють, що повірку лічильників для побутових споживачів і так здійснювали за рахунок підприємства. Адже, згідно з правилами, на енергопостачальну компанію покладені обов’язки щодо здійснення планової повірки, обслуговування, ремонту і заміни лічильників.
Планова повірка, обслуговування та ремонт приладів обліку електроенергії здійснюється енергокомпанією безкоштовно, крім випадків, коли пошкодження, втрата або неправильна робота приладу обліку сталася з вини споживача. Тоді саме споживач відшкодовує вартість перевірки.
У прес-службі "Чернівціобленерго" також пояснили: якщо споживач не задоволений роботою електролічильника і вважає, що лічильник облікує електрику неправильно, він має право написати заявку щодо повірки лічильника. Це здійснюють на вулиці Прутській, 23, у присутності споживача.
Газові лічильники
Повірці підлягають всі лічильники, що перебувають в експлуатації у споживачів незалежно від форм власності та виду діяльності, зазначили в "Чернівцігазі". Повірка здійснюється для того, щоб як споживач, так і оператор газорозподільчих мереж були впевнені, що обсяг спожитого газу та розрахунок за нього є достовірними. Міжповірочний інтервал побутових лічильників газу залежить від типу лічильника та виробника. Як правило, він становить 5 або 8 років.
Періодична повірка лічильників, а також демонтаж, транспортування та монтаж для фізичних осіб здійснюються за рахунок газорозподільного підприємства. Позачергова повірка лічильника газу на вимогу споживача та пов’язані з цим витрати оплачуються заявником за затвердженими розцінками.
Лічильник води
А ось за повірку лічильників води споживачеві потрібно буде заплатити власні кошти.
"Для кожного водоканалу окремо затверджує тарифи НКРЕКП. У тарифі "Чернівціводоканалу" з січня 2018 року немає вартості повірки лічильника і це затверджено документально", – запевняють у прес-службі водоканалу.
Лічильник треба повіряти один раз на чотири роки. Остання дата повірки лічильника зазначена у контролера на картці абонента. Коли час повіряти лічильник, контролер повинен повідомити про це абоненту. Також абонент сам може звернутися в абонвідділ, де йому повідомлять про останню дату повірки. Також ці дані можна дізнатися в "Особистому кабінеті" на сайті водоканалу.
Працівники водоканалу лише розпломбовують лічильник. За всі інші роботи відповідає споживач.
Повірку лічильників води роблять приватні фірми. Тут повідомили: якщо лічильник приносять на фірму, то повірка буде коштувати 105 гривень, якщо його мають демонтувати вдома і повірити, то така послуга обійдеться майже у 300 гривень.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад