DataLife Engine > Новини Чернівців > За неоформлений контракт з працівником штрафуватимуть на сто тисяч гривень

За неоформлений контракт з працівником штрафуватимуть на сто тисяч гривень

За неоформлений контракт з працівником штрафуватимуть на сто тисяч гривень


З 1 січня зросли штрафи за порушення законодавства про працю. Штрафні санкції посилилися у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати з 3200 гривень до 3 723 гривні. І тепер розраховуються відповідно до збільшеної мінімальної зарплати.

В управлінні Держпраці в області пояснили, за які порушення можуть штрафувати підприємців, котрі використовують найману працю.

111 690 гривень - штрафну санкцію за кожного працівника щодо якого скоєно порушення призначають, якщо здійснили фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
виплачують заробітну плату (винагороду) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

 11 169 гривень - накладається штрафна санкція, якщо роботодавець  порушив встановлені строки виплати зарплати працівникам, інших  виплат, передбачених законодавством про працю більше, аніж на один місяць, або ж виплатив їх не в повному обсязі.

37 230 гривень — штраф за кожного працівника щодо якого скоєно правопорушення у разі недотримання роботодавцем мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

37  230 гривень - призначається штрафна санкція через недотримання роботодавцем встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

3 723 гривні - фінансова відповідальність за порушення роботодавцем інших вимог трудового законодавства.

11 169 гривень накладається штрафна санкція на роботодавця через недопущення головних державних інспекторів до здійснення заходів державного нагляду (контролю) з питань додержання законодавства про працю.

372 300 гривень - штрафна санкція нараховується у разі вчинення роботодавцями  перешкоджання при проведенні заходів державного нагляду (контролю) щодо виявлення порушень законодавства про працю.



Повернутися назад