DataLife Engine > Новини Чернівців / гаряча тема > На Буковині сперечаються, кому дістанеться «Памір»

На Буковині сперечаються, кому дістанеться «Памір»

На Буковині сперечаються, кому дістанеться «Памір»

Колишнє військове містечко "Памір", що на Путильщині, може стати туристичним центром Буковинських Карпат. Та у своїй власності "ласий шматочок" прагнуть мати природний парк "Черемоський" та Селятинська об’єднана громада.

У спорудах колишнього військового містечка працівники природного парку планують розмістити міжнародний навчальний центр для студентів.

– Тут будуть не лише аудиторії для практичних занять. На "Памірі" облаштуємо готель, ресторан. Будуть усі зручності для навчання та відпочинку, – каже Василь Мельник, директор Національного природного парку "Черемоський". – Оскільки на території парку ростуть шість видів рідкісних рослин, яких не зустріти ніде в Європі, гроші на облаштування центру виділяє Євросоюз. Це 14 мільйонів євро, які ми отримаємо через міністерство екології. Навчатимуться тут студенти з усіх країн Європи.

На споруди "Паміру" претендує й Селятинська об’єднана територіальна громада.

- Мене вразило те, що колишнє військове містечко можуть передати у державну власність. Якщо це відбудеться, то громада "вмиває руки" від "Паміру", - зазначив Валерій Полянчук, голова Селятинської ОТГ. – До нашої громади належить п’ять сіл. А хто, як не місцеві мешканці, може правильно розпорядитися землею та спорудами. Як варіант, на "Памірі" можна створити туристичну базу.

Коли заговорили про "Памір", то виявилося, що землі, прилеглі до споруд, - паї селян. Над питанням, як розпаювали землі колишнього колгоспу і чи могли паї накладатися на землі колишнього військового містечка, зараз працюють правоохоронці. Скоріш за все, пайовикам нададуть інші землі у користування.

Кому дістанеться "Памір", вирішуватимуть районні депутати.

Довідка

У радянські часи на території Шепітської сільської ради Путильського району діяла радіолокаційна станція "Памір". Зараз це п’ять куполів, житлові та господарські споруди, а також 17 гектарів землі.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад