DataLife Engine > Новини Чернівців / Життя > Села на Буковині розвиваються завдяки заробітчанам

Села на Буковині розвиваються завдяки заробітчанам

Села на Буковині розвиваються завдяки заробітчанам

Села Чернівецької області стрімко розвиваються завдяки заробітчанам.

Італія, Португалія, Іспанія, Німеччина, Польща, Англія, Франція, Греція, США – країни, куди буковинці їдуть на заробітки. Згодом на ці гроші вони створюють бізнес, а також виділяють кошти на благоустрій.

Понад 800 підприємців зареєстрували свою діяльність у селищі Берегомет на Вижниччині.

– Значна кількість підприємців – колишні заробітчани. Вони розвивають селище. Найбільше наших – в Італії, Греції, Іспанії, – каже Сергій Боднарюк, селищний голова Берегомета. – Є берегометчани і в США. Чимало з місцевих повертаються в Україну. Нерідко вже з чоловіками-іноземцями.
Села на Буковині розвиваються завдяки заробітчанам


Із 11 тисяч мешканців селища близько двох тисяч працює за кордоном.

– Заробітчани заробляють не лише для себе, вони допомагають родичам. Ті, в свою чергу, відкривають магазини, ресторани, – зауважує С. Боднарюк.
У селищі – безліч магазинів, піцерії, бари, ресторани. Є кілька аптек, чимало деревообробних цехів.

– Наші заробітчани створюють нові робочі місця. Чимало місцевих працюють зараз на підприємствах, які відкрилися завдяки капіталу з-за кордону, – зауважив С. Боднарюк.

Володимир та Галина Малярчуки відкрили в Берегометі два магазини та бар. Стартовий капітал подружжя заробило у Португалії.

Села на Буковині розвиваються завдяки заробітчанам


– Так склалося, що роботи не було, а потрібно було "піднімати на ноги" дітей. Син тоді вже закінчував школу. Тому в 2000 році, коли мені вже було 37 років, поїхав у Португалію на заробітки. Слідом за мною приїхала і дружина. Бо ж яка то сім’я, коли живуть нарізно, – каже Володимир МАЛЯРЧУК. – На заробітках ми були два роки. Працювали без відпустки. Мені з роботою пощастило більше, бо весь час працював на меблевому заводі, не міняючи місце.
Дружина ж мусила змінювати різні роботи. Жінкам із працевлаштуванням у Португалії важче, ніж чоловікам.

"Хазяїн дав нам із дружиною кімнату, щодня були безкоштовні обіди. Тому платити доводилося лише за комунальні послуги, – зауважує Володимир. – Особливо ми там не шикували, бо мали на меті заробити гроші й повернутися додому з капіталом".

Після повернення з-за кордону родина Малярчуків взялася за будівництво магазину.

– Працювали всі, навіть діти, – каже В. Малярчук. – Зараз є вже два магазини, бар. У штаті – 10 працівників. Люди мають роботу, а мої діти – впевненість у завтрашньому дні.

Кожний другий мешканець села Товтри на Заставнівщині – за кордоном. Люди масово виїжджають на заробітки до Німеччини.

"Що ж це за місто таке в Україні, що називається Товтри, цікавилася працівниця польської митниці під час перетину кордону, – розповів місцевий мешканець Іван. – Мовляв, напевно, вже зо 500 людей проїхали звідти до Німеччини".

Село невеличке. Тому через відсутність роботи люди їдуть на заробітки.

– Переважно наші заробітчани за зароблені гроші прикрашають обійстя, будують будинки, налагоджують свій побут, – каже Віктор КОХАНИЙ, сільський голова Товтрів.

Минулої осені селяни "скинулися" грішми й провели в селі водопровід.

– Був і такий випадок, коли не вистачало місцевих коштів задля ремонту дороги в селі, – зазначає Віктор Коханий. – То наші заробітчани давали гроші на ямковий ремонт.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад