DataLife Engine > Новини Чернівців / Життя > На Буковину вже повертаються перелітні птахи

На Буковину вже повертаються перелітні птахи

На Буковину вже повертаються перелітні птахи

Понад 100 видів пернатих прилетять на Буковину із теплих країв Як запевнив завідувач відділу природи обласного краєзнавчого музею Ігор Скільський, до нас уже прилетіли граки і шпаки.

– Буквально днями я бачив цих птахів біля свого будинку. І знайомі казали що їх бачили, – зауважив буковинський орнітолог. – Це перші вісники весни. Граки зимують на Буковині. Але це не місцеві популяції, а ті, що прилетіли до нас із півночі. Натомість граки, які гніздяться в Україні, мігрують на зиму на південь. Повертаються до рідних країв наприкінці лютого – на початку березня і починають будувати гнізда. Шпаки також прилітають на початку березня. Уже прилетіли зяблики, які можуть навіть зимувати у нас. Біля водойм бачили велику білу чаплю. Зимувало на Буковині досить багато водоплавних птахів. Тобто, потепління позитивно відобразилося на житті пернатих. Недавно чув, як співав вівчарик-ковалик біля багатоповерхівок на вулиці Авангардній. Це така маленька сіренька пташка, яка живиться комахами. Очевидно, також зимувала у нас. Минулими роками ці птахи прилітали до нас найраніше 25 березня. Хоча у природі немає нічого сталого. Дати, з якими пов’язують приліт конкретних птахів, – умовні. Усе зрештою залежить від погоди. Ця зима була досить тепла, тому перелітні птахи з’являться раніше. До нас прилетить понад сто видів пернатих. А всього на Буковині водиться майже 280 видів птахів. Із середини березня на Буковину повертатимуться білі лелеки. Вони долають із далекої Африки через пустелю Сахару десятки тисяч кілометрів.

У середині березня прилетять кулики та польові жайворонки, які зимують у Північній Африці або в Індії. Ці птахи живуть переважно в полях і на луках, в’ють гнізда прямо на землі. Тому в місті їх не можна побачити. Зозулі та ластівки прилетять після Благовіщення (сьомого квітня). А солов’їний спів можна буде почути у середині квітня. На Буковині солов’ї гніздяться здебільшого в долинах річок та лісових хащах. У квітні прилітають також співочі дрозди і та білі плиски. Найпізніше (з п’ятого по дев’яте травня) з’явиться чорний стриж або серпокрилець.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook



Повернутися назад