У Чернівцях депутати перейменували більше 50 вулиць

Новини Чернівців
2 680
0
У Чернівцях депутати перейменували більше 50 вулиць

У Чернівцях депутати міськради під час 70 сесії проголосували за перейменування 53 вулиць. Серед них також – перейменування провулку Чапаєва на провулок Олександра Щербанюка. А вулиці Анрі Барбюса повернули її історичну назву – вулиця Синагоги.

Серед інших назв: вулиця Артема стане вулицею Максима Кривоноса, Моріса Тореза і провулки – Ярослава Мудрого, Московська – Івана Северина, Ковальчука – Ясська, Стеф’юка – Фізкультурна та інші.

А от щодо перейменувань вулиці Маршала Жукова та Бульвару Героїв Сталінграду виникли суперечки. Депутат Іван Бондар вигукнув, що не можна так ставитися до героя війни, який потім зазнав сталінських репресій.

Щодо Бульвару Героїв Сталінграду (його, як відомо, планується перейменувати на Бульвар Героїв Крут), то тут також не обійшлося без суперечок. За цю назву вступився депатут Анатолій Чесанов: "Під Сталінградом загинули тисячі українців!" вигукував він. – "Дякуючи Маршралу Жукову", - парувала "свободівка" Олена Калмикова.

Врешті вирішили проголосувати за перейменування усіх вулиць, окрім цих двох – Жукова та Бульвару Героїв Сталінграду.

Втім, наголосив секретар міськради Ярослав Кушнірик, який також є головою топонімічної комісії, перейменувати вулиці все одно доведеться:

"До 21 листопада усі вулиці з комуністичним минулим повинні бути перейменовані. Якщо цього не встигнемо ми, це зробить обласна адміністрація".


0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
На Буковині у ставку знайшли тіла двох чоловіків, які потонули під час відпочинку
6 631
Анна Трінчер придбала у Чернівцях авто за понад 2,7 мільйона гривень для мами
4 900
Відключення світла взимку: список речей, які українцям варто купити вже зараз
4 860
У Єгипті в ДТП важко травмувалася 18-річна буковинка: дівчина у комі, родина просить про допомогу
4 842
Дністер стрімко міліє: до Хотина приїхала делегація з Молдови через критичну ситуацію
3 528
«Резерв+» перестав працювати: користувачі масово скаржаться на збій
2 672
На Буковині легковик злетів у кювет: у ДТП постраждали троє молодих людей
2 352
У Чернівцях попрощаються з двома мужніми захисниками
2 219
«Буковина стала для нього милою і рідною»: помер тележурналіст Петро Голопапа
2 147
Чоловіка з бронюванням звинуватили у спробі незаконно перетнути кордон з Румунією: що вирішив суд
1 984