Четвер, 26 червня 2025

Декомунізація у Чернівцях: перейменують понад 50 вулиць

Новини Чернівців / топ новини
6 518
0
Декомунізація у Чернівцях: перейменують понад 50 вулиць
Фото molbuk.ua: Незабаром місто залишиться без звичних "комуністичних" назв вулиць Гайдара, Моріса Тореза чи Ватутіна

Після набуття чинності пакету "декомунізаційних" законів по всій Україні мають знести пам’ятники комуністичним діячам, перейменувати міста та вулиці, відкрити архіви всіх каральних органів СРСР та заборонити до використання радянську символіку.

Лише в Чернівцях у рамках дії нового закону мають перейменувати приблизно півсотні вулиць з "радянськими" назвами. Очевидно, незабаром місто залишиться без звичних вулиць Гайдара, Моріса Тореза чи Ватутіна. Повний перелік вулиць, які мають перейменувати, нині в мерії вивчає топонімічна комісія, пише molbuk.ua

"За моїми підрахунками, у Чернівцях потрібно буде перейменувати приблизно 56 вулиць, – каже депутат міськради, член комісії Олена КАЛМИКОВА. – Водночас планується продовження будівництва мікрорайону на вулиці Хотинській, там буде надана земля для військових. І там вулиці будуть названі на честь видатних діячів культури, українських патріотів".

За словами депутата, найближчим часом мерія повинна розглянути питання про перейменування вулиці Московської Олімпіади. Наразі обранці визначатимуться між двома варіантами нової назви.

"Комісія запропонувала назву вулиці Січових стрільців, – каже О. Калмикова. – Це логічно, адже в Чернівцях був курінь, який безпосередньо брав участь у захисті та звільненні Києва від більшовицьких окупантів. Але є звернення від мешканців цієї ж вулиці, в якому вони просять натомість назвати вулицю іменем Степана Бандери. Тому буде колізія".

Чиновники мерії наразі не знають, як саме відбуватиметься процес декомунізації у Чернівцях. Секретар міськради й голова топонімічної комісії Ярослав КУШНІРИК розповів, що спочатку члени комісії мають достеменно вивчити новий закон, а вже потім братимуться до перейменування вулиць.

"Ми вже запропонували долучитися до цього процесу громадським діячам та науковцям, – каже він. – Добре вивчимо закон і вирішимо, чи будемо в комплексі по всьому місту, чи частинами здійснювати перейменування вулиць".

Щодо області, то наразі невідомо, скільки вулиць планують перейменувати. Очевидно, найпершими зникнуть назви вулиць Леніна, Радянська та інші, які залишились, як останній "совковий" рудимент на Буковині.

– Наскільки мені відомо, пам’ятників Леніну в нас уже немає, тому від цього закону в області слід очікувати лише перейменування вулиць, які мають відверто комуністичні назви, – розповів перший заступник голови облради Ярослав КУРКО.

Детальніше про те, що потрібно декомунізувати у Чернівецькій області, читайте в газеті "Молодий буковинець" за 16 квітня 2015 року.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
У селі на Буковині з квітами та калачами зустріли воїна, що повернувся з полону - фото
9 240
На Буковині попрощаються із відважним захисником Іваном Темчуком
6 204
У Пруті біля міського пляжу в Чернівцях виявили фекалії та кишкові інфекції
5 475
На одній асфальт, а на другій бруківка: у Чернівцях оголосили тендер на капремонт двох вулиць
4 453
«Вижив за 60 метрів від ворога»: лейтенанта з Буковини відзначили високими державними нагородами
4 427
У Чернівцях тимчасово вимкнуть воду на кількох вулицях: адреси
3 447
У душовій упала стеля, всюди лазять таргани: студенти скаржаться на умови у гуртожитку ЧНУ - відео
3 427
"Герої живуть серед нас": воїн із Буковини отримав високу нагороду
3 001
Знову аварія у Чернівцях на важливій вулиці: рух ускладнений
2 851
У селі на Буковині невідомі зірвали банер із портретом полеглого воїна Павла Унгуряна
2 794