У Чернівцях госпіталізували 11 людей з підозрою на сальмонельоз

Новини Чернівців / топ новини
4 799
0
У Чернівцях госпіталізували 11 людей з підозрою на сальмонельоз

В інфекційне відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні зараз госпіталізовано 11 людей. В усіх них харчове отруєння, яке вони пов'язують із вживанням їжі на весіллі.

Про це кореспонденту molbuk.ua повідомили в Головному управлінні Держсанепідслужби у Чернівецькій області.

- Зараз госпіталізовано 11 пацієнтів з аналогічними клінічними симптомами, які пов'язують свою хворобу зі споживанням весільних страв, - розповідає начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Юрій Падурару. - Вони в обласній клінічній лікарні перебувають з підозрою на сальмонельоз. Точного діагнозу ми поки не можемо сказати, він визначається. Перший діагноз харчова токсикоінфекція. Проводяться також роботи по обстеженню стану здоров'я інших гостей. Однозначно, що причиною отруєння є вживання їжі на весільному банкеті в одному із ресторанів міста.

Вчора, четвертого серпня із самого ранку наші спеціалісти працювали в ресторані. Ми зі зверненням першого пацієнта одразу ж уточнили дані, де вони могли отруїтися. До нас почали звертатися ще з третього серпня. Уже на ранок четвертого числа у нас було сім інфікованих. Інформацію про них ми одразу ж направили в Міністерство охорони здоров'я, держсанепідемслужбу України. Тобто, інформування, яке передбачається на такі випадки, проведено. Відпрацьовано заклад, зараз він не функціонує. Власника притягнуто до адміністративної відповідальності. Є гарантійний лист господаря, що він відновить діяльність закладу лише після усунення тих порушень, які були виявлені. На сьогодні тривають дослідження зразків, які були відібрані в ресторані та надано власниками. Порушення, безперечно, виявлено. По-перше, господарями надавалися продукти харчування, які не мали супровідних документів. Тобто, за них не може відповідати заклад, а це заборонено законодавством. Були й інші недоліки. Тому наразі заклад закрито і ризики для інших людей відсутні. Спостереження за всіма гостями здійснюється. Тобто, усі заходи, які передбачається в такій ситуації, нами проведені.

Щодо продукту, який міг спричинити масове отруєння, ми поки не можемо стверджувати. Чекаємо результатів лабораторних досліджень. Зі свідчень пацієнтів однозначно стверджувати нічого не можна. Це було велике весілля із майже сотнею гостей. І всі вони мали ризик отруєння, тому ми зараз за ними усіма спостерігаємо, - повідомив лікар.

Раніше повідомлялося, що у Чернівцях більше 20-ти людей отруїлися на весіллі.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Кинувся рятувати синів і зник: на Дністрі шукають чоловіка та двох малолітніх дітей
25 601
Сезон у розпалі: скільки на ринках Чернівців коштують літні ягоди
7 006
У Чернівцях стартував сезон кавунів і динь: скільки коштують та звідки їх привозять
6 946
Співали «гімн СВО» й чекали на окупантів: у Чернівцях винесли вирок прихильникам РФ - відео
6 491
Нові підозри на Буковині: поліція виявила розкрадання коштів на ремонтах закладів освіти
5 766
«Непоправна втрата»: на Буковині попрощалися з військовим лікарем Іларіоном Дячуком
5 663
У Дністрі втопився 16-річний хлопець: тривають пошуки тіла
5 646
У Хотинській лікарні викрили схему керівництва: переплата за обладнання понад 300 тис. грн
4 974
На Буковині проведуть масштабне дослідження стану здоров’я людей
4 940
На Буковині кількох керівників освіти підозрюють у розтраті понад 5 млн грн
4 898