Мити або чистити: вчені назвали спосіб, який позбавиться пестицидів в овочах та фруктах

Здоров'я
2 077
0

Миття фруктів та овочів не забезпечить ефективного очищення від шкідливих пестицидів. Вчені з'ясували, що слід знімати шкірку, щоб отримати максимальну користь здоров'ю.

Про це повідомляє Nano Letters.



Чому мийка не допоможе уникнути небезпеки

Дослідники з Аньхойського сільськогосподарського університету в Китаї радять споживачам знімати шкірку з огірків та яблук. Все тому, що простого миття недостатньо, щоб позбавитися потенційно небезпечних пестицидів.

Вчені застосували складні технології виявлення хімікатів, включаючи лазерні промені та інноваційну плівку SERS, щоб дослідити речовини, які є на шкірці різних харчових продуктів.

Дослідження охопило не лише огірки та яблука, а й перець чилі.

Професор університету Дундон Е розповів, що це дослідження проведено у рамках великої сфери безпеки харчових продуктів. Його мета – надати споживачам рекомендації, які вбережуть здоров'я.

Як виявилося, очищення може ефективно видалити майже всі залишки пестицидів, на відміну простого миття водою.

Деталі дослідження

У ході дослідження вчені наносили на зразки продуктів фунгіциди, тири та карбендазими.

В результаті виявилося, що пестициди не тільки залишаються на шкірці після миття водою, а й проникають через шар м'якоті. Але очищення шкірки може бути достатнім, щоб уникнути вживання хімікатів.

Після миття на поверхні 20% фруктів та овочів залишаються пестициди, що становлять "значний ризик" для здоров'я. Майже повністю позбавитися хімічних речовин можна лише завдяки очищенню від шкірки.

Міністерство сільського господарства США та Управління з контролю якості харчових продуктів та медикаментів стверджують, що залишки пестицидів, які не перевищують допустимі норми, зазвичай не викликають ризиків для здоров'я.

У звіті Аньхойського сільськогосподарського університету підсумували, що очищення від шкірки магазинних овочів та фруктів може ефективно допомогти уникнути небезпеки.


Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Скандал у Чернівецькій ОВА: волонтерка заявила, що її центр допомоги воїнам обікрали
37 584
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
20 775
Сьогодні у Чернівцях відкриють ТРЦ Bukovyna Mall: які маршрутки туди везуть
17 301
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
16 296
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
15 797
Блогерка, що йшла пішки від Львова до Чернівців, та підготовка до відкриття Bukovyna Mall. Головні новини
14 118
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
9 287
"Був цілеспрямованим і сильним духом": загинув воїн із Буковини Андрій Кривий
6 755
Відкриття ТРЦ «Bukovyna Mall» та скандал у Чернівецькій ОВА: головне за добу
6 533
"Йому би жити й жити": загинув захисник із Буковини Степан Татарин
6 372