DataLife Engine > Новини світу / новини > Кредитори відмовляються списати Україні частину боргу

Кредитори відмовляються списати Україні частину боргу

Кредитори відмовляються списати Україні частину боргу

Комітет приватних кредиторів України, що об'єднує її власників облігацій на суму 8,9 млрд доларів, наполягає на переговорах про реструктуризацію цінних паперів країни у рамках переданої Міністерству фінансів пропозиції.

Про це повідомляється в листі комітету, яке має агентство "Інтерфакс-Україна".

Власники цінних паперів відзначають, що їх пропозиція відповідає цілям Мінфіну, надаючи міцну основу для відновлення економіки України, і, в той же час, не передбачає списання основної суми боргу.

"Комітет минулого місяця надав короткий опис узгодженої реструктуризації, а 9 травня - її детальний план. Комітет не вбачає причин, чому одразу ж не почалося предметне обговорення цього важливого питання", - йдеться в повідомленні.

Власники єврооблігацій вітають прагнення Мінфіну прискорити переговорний процес і сподіваються, що він, таким чином, піде більш конструктивно.

Вони повідомляють, що комітет кредиторів був сформований на запит міністерства і складається з фондів керованих, або тих, що представляють BTG Pactual Europe LLP, Franklin Advisers Inc., TCW Investment Management Company і T. Rowe Price Associates, Inc.

Крім того, комітет постійно контактує з іншими власниками українських єврооблігацій. Разом з учасниками комітету вони володіють понад 10 млрд доларів українського боргу.

Як повідомлялося, після затвердження МВФ нової чотирирічної програми розширеного фінансування EFF для України на 17,5 млрд доларів Мінфін з 13 березня почав консультації з кредиторами про реструктуризацію зовнішнього боргу.

Уряд також включив в реструктуризацію єврооблігації Києва, державних Ощадбанку та Укрексімбанку (Київ), "Укрзалізниці", однак вказані позичальники будуть вести консультації з кредиторами з приводу умов реструктуризації їх позик як окремі юридичні особи.

Мінфін України наполягає на необхідності досягти угоди про реструктуризацію в червні - до першого перегляду програми МВФ, однак експерти прогнозують, що успіхом буде реструктуризація боргу і на початку осені цього року, а її затягування не приведе до припинення фінансування за програмою EFF.



Повернутися назад