DataLife Engine > Новини світу / новини > Лавров жаліється, що США підтримують право України на придушення сепаратизму

Лавров жаліється, що США підтримують право України на придушення сепаратизму

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров знову заявив про необхідність терміново припинити проведення антитерористичної операції в східній Україні.

Про це він заявив на спільній прес-конференції за підсумками переговорів з керівництвом Республіки Словенія у Мариборі, інформує ZN.ua.

"Ми всі знаємо, що крім Європи особливий інтерес до ситуації в Україні виявляють також Сполучені Штати. Ми б хотіли вірити, що вони також зацікавлені в якнайшвидшому припиненні вогню. Але я читав повідомлення про те, що вчора відбулася телефонна розмова між президентом США Обамою і президентом Франції Олланд. В інформації за підсумками цієї розмови Єлисейський палац виділив завдання якнайшвидшого припинення вогню, а Білий дім вважав за краще зробити акцент на підтвердженні права українського керівництва придушити сепаратизм на Південному Сході. Ось, власне кажучи, і вся різниця", - сказав Лавров.

Голова Мзс РФ підкреслив, що в зробленій 2 липня у Берліні чотиристоронній заяві міністрів закордонних справ Росії, Франції, ФРН і України є чіткий заклик до негайного для двостороннього припинення вогню. "Там немає жодних умов на зразок капітуляції ополченців або чогось в такому дусі. Безумовне припинення вогню - ось під чим підписалася Україна разом з нами, німцями і французами", - зазначив Лавров.

Варто відзначити, що українська сторона 10 днів поспіль у повному обсязі виконувала взяті на себе зобов'язання і дотримувалася в односторонньому порядку режиму припинення вогню. За цей час сили терористів здійснювали регулярні обстріли сил АТО, в результаті чого загинули десятки людей.

Після президент України Петро Порошенко заявив, що готовий повернутися до режиму припинення вогню, як тільки буде підтвердження про його дотримання у двосторонньому форматі, а також за умов звільнення всіх заручників і встановлення контролю над кордоном при моніторингу ОБСЄ.



Повернутися назад