Прем'єр Британії Стармер оголосив, що йде у відставку

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у понеділок, 22 червня, підтвердив свою відставку з посади очільника Лейбористської партії. Він поступиться посадою прем'єра після обрання нового лідера лейбористів.
Про це пише NV з посиланням на The Guardian.
Стармер заявив, що вранці розмовляв з королем, щоб повідомити йому про своє рішення. Прем'єр сказав, що "з гідністю" визнає, що не є найкращою людиною для того, щоб очолити Лейбористську партію на наступних виборах.
"Зараз моя партія ставить питання: чи є я найкращим кандидатом, щоб очолити нас на наступних загальних виборах. Я почув відповідь нашої парламентської фракції на це питання і з гідністю приймаю цю відповідь", — сказав він.
Стармер також перерахував досягнення свого уряду за два роки, серед них — підтримка України у війні проти Росії.
Він додав, що залишається прем'єром до обрання нового лідера лейбористів. Новий прем'єр-міністр вступить на посаду в середині липня, якщо Енді Бернем не матиме конкурентів, або до кінця серпня, якщо буде ще один кандидат і відбудуться вибори.
"Я залишатимуся на посаді прем'єр-міністра до завершення виборів і зроблю все можливе, щоб забезпечити впорядковану передачу влади", — сказав прем'єр.
Наприкінці промови Стармер виголосив зворушливу подяку дружині та своїм дітям, заявивши, що присвятить більше часу найважливішій роботі, будучи "найкращим чоловіком та батьком" після відставки з найбільш відповідальної посади у країні.
Кір Стармер, колишній адвокат, очолює Лейбористську партію з 4 квітня 2020 року, з 5 липня 2024 року — прем'єр-міністр Великої Британії.
Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад