DataLife Engine > Новини світу > Пентагон попередив про здатність РФ та КНР створити ядерні ракети для швидкого удару по США

Пентагон попередив про здатність РФ та КНР створити ядерні ракети для швидкого удару по США

Пентагон попередив про здатність РФ та КНР створити ядерні ракети для швидкого удару по США

Протягом наступного десятиліття Китай і Росія можуть отримати на озброєння ракети з ядерними боєголовками, здатні виходити на низьку навколоземну орбіту і досягати території США значно швидше, ніж традиційні міжконтинентальні балістичні ракети. На це звернув увагу Пентагон, закликавши врахувати нову загрозу при побудові системи протиракетної оборони “Золотий купол”, анонсованої президентом Дональдом Трампом.

Про це пише видання "Букви" з посиланням на "Bloomberg".

{reklama}

Напередодні публікації доповіді Білого дому щодо загроз для США Розвідувальне управління Міноборони США представило діаграму з прогнозами щодо розвитку ракетного потенціалу Китаю, Росії, Ірану та Північної Кореї.

Згідно з документом, до 2035 року кількість наземних МБР із ядерними боєголовками та дальністю понад 5500 км у Китаї може зрости з 400 до 700, у Росії — з 350 до 400, у Північній Кореї — з 10 або менше до 50, а в Ірані — до 60 (нині таких ракет Іран не має).

Однак, ключовим є інше: за оцінкою розвідки, Китай і Росія можуть отримати, відповідно, до 60 і “менше ніж 12” ядерних ракет фракційної орбітальної бомбардувальної системи (ФОБС), які здатні долетіти до США значно швидше.

Перед ударом по цілі така ракета виходить на низьку орбіту… водночас, якщо вона летить у тому ж напрямку, що й традиційні МБР, час її польоту значно скорочується. Або ж вона може пролетіти над Південним полюсом, щоб уникнути систем раннього попередження і протиракетної оборони, — мовиться у повідомленні розвідуправління Пентагону.

Ракета сходить з орбіти “до завершення повного оберту”, щоб скинути боєголовки на ціль.

На відміну від звичайних МБР, які підіймаються на висоту понад 1000 км і стають помітними для радарів на великій відстані, ракети ФОБС досягають лише близько 150 км, що значно ускладнює їхнє виявлення та скорочує час для реагування. Це потребує значно більше енергії, але забезпечує стратегічну перевагу.

На цей час, за даними розвідки, таких ракет у Китаю і Росії немає. Проте ще у 2021 році Китай провів випробування ракети ФОБС, що викликало занепокоєння у Пентагоні.

Ми стали свідками дуже важливої події, пов’язаної з випробуванням системи озброєння. І це дуже тривожно, — зауважив тоді Марк Міллі, котрий очолював Об’єднаний комітет начальників штабів США. — Я не знаю, чи можна це назвати моментом “Супутника”, — додав він, маючи на увазі запуск першого радянського супутника у 1957 році, який змусив США визнати своє відставання в космічній гонці. — “Але, гадаю, це дуже близько”.

Ідея Трампа щодо створення “Золотого купола” нагадала про іншу ініціативу — “Стратегічну оборонну ініціативу” Рональда Рейгана, відому як “Зоряні війни”.

Деталей нової системи адміністрація Трампа не надала, проте, минулого тижня Бюджетне управління Конгресу США оприлюднило оцінку вартості розробки й запуску найбільш неперевіреного і, можливо, суперечливого елементу системи — мережі космічних перехоплювачів. Її створення може обійтися у $161 млрд за мінімального бюджету, а за реалістичнішим сценарієм — до $542 млрд протягом 20 років.

Ніхто насправді не визначив, що таке “Золотий купол”, — поскаржився минулого тижня голова підкомітету з питань оборонного фінансування Палати представників США Кен Калверт.

Раніше стало відомо, що НАТО планує координувати транспортування великої кількості поранених військовослужбовців від лінії фронту у випадку війни з Росією.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад