DataLife Engine > Новини світу / новини > Світовий банк допускає початок фінансової кризи вже цього року

Світовий банк допускає початок фінансової кризи вже цього року

Світовий банк допускає початок фінансової кризи вже цього року

Враховуючи циклічність економіки, криза можлива вже у цьому році.

Про це зазначається у доповіді СБ.

У своїй черговій доповіді "Глобальні економічні перспективи" Світовий банк (СБ) допускає нову фінансову кризу вже в 2018 – 2019 роках. За словами в.о.головного економіста банку Шантаянана Девараджана, останні півстоліття глобальні рецесії відбувалися раз на десятиліття, а з моменту останнього спаду (2009 року) минуло десять років. При цьому поточна оцінка зростання світової економіки в цифрах виглядає непогано.

Відзначається, що світовий ВВП в 2018-2019 роках, судячи з цифр, буде зростати на 3%. Але прогнози виглядали оптимістичними і перед початком попередньої рецесії в 2008-2009 роках, говориться в звіті. Моделі банку демонструють, що ймовірність погіршення економічної ситуації вище, ніж можливість її поліпшення.

Якщо раніше СБ очікував зниження темпів зростання світового ВВП, то зараз економісти говорять і про різке гальмування. Його, зокрема, можуть спровокувати викликані протекціоністською політикою торговельні війни (наприклад, між США і Китаєм), дефолт за борговими зобов'язаннями на якомусь з великих ринків, що розвивається, а також різке посилення кредитно-грошової політики в США з подальшим зростанням процентних ставок.

У доповіді відзначають більш високий рівень заборгованості в порівнянні з тим, що спостерігався до кризи 2008 року — тому більшість країн світу вразливі до різких змін у кредитно-грошовій політиці США. Ризик дефолту може тільки збільшитися через посилення кредитно-грошової політики, відтоку капіталу з країн, що розвиваються, у бік розвинених і різкого знецінення валют.

Ризики несуть і геополітичні фактори — напружена ситуація на Корейському півострові, на Близькому Сході та у відносинах Росії з США та Європою, а також політичні зміни — зростання впливу популізму, антиглобалістські настрої і "поляризація громадської думки".



Повернутися назад