DataLife Engine > Новини світу / новини > Меркель вважає, що російське вето на резолюцію Радбеза ООН щодо хімічної атаки це ганьба

Меркель вважає, що російське вето на резолюцію Радбеза ООН щодо хімічної атаки це ганьба

Меркель вважає, що російське вето на резолюцію Радбеза ООН щодо хімічної атаки це ганьба

Канцлер Німеччини Ангела Меркель різко розкритикувала позицію Росії, яка напередодні заблокувала ухвалення в Раді безпеки ООН резолюції щодо нападу, як підозрюють, із застосуванням хімічної зброї, у сирійській провінції Ідліб.

"Це ганьба, що резолюцію Ради безпеки ООН не ухвалено. І нині саме ті, хто від цього відмовляються, повинні подумати, яку відповідальність вони на себе беруть", - заявила Ангела Меркель, не згадуючи РФ безпосередньо, передає DW із посиланням на інформагентство dpa.

Канцлер Німеччини додала, що, на жаль, є вказівки на те, що атаку в провінції Ідліб та подальше бомбардування лікарні, куди доставили жертв нападу, ініціював режим сирійського президента Башара Асада.

"Це варварський напад, який неодмінно має бути розслідуваний. Застосування хімічної зброї - це воєнний злочин", - наголосила вона.

Нагадаємо, 5 квітня в Раді безпеки ООН не змогли ухвалити проект резолюції щодо отруйної атаки у сирійській провінції Ідліб. Проект резолюції внесли США, Франція та Великобританія. Проти його ухвалення різко виступила Росія.

Раніше повідомлялося, що у міністерстві охорони здоров'я Туреччини повідомили, що, згідно з результатами розтину жертв хімічної атаки в сирійському місті Хан-Шейхуні в провінції Ідліб, проти людей було використано заборонений газ зарин.

У турецькому відомстві наголосили, що розтин проводився за участю експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (WHO).

Згідно з останніми даними, в результаті хіматаки загинули не менше 72 осіб, у тому числі 20 дітей.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що проти жителів сирійського міста Хан-Шейхун на північному-заході провінції Ідліб застосували отруйні речовини.

У 1993 році в Парижі члени ООН підписали Конвенцію про хімічну зброю, яка забороняє виробництво і накопичення низки хімічних засобів, у тому числі зарину.

Його винайшли в 1938 двоє німецьких вчених, які розробляли нові потужні пестициди.

Потрапляючи в організм через органи дихання або шкіру, зарин викликає сильний головний біль, проблеми з диханням, кашель, м'язову слабкість, судоми, блювоту та діарею.

Один з найвідоміших випадків застосування цього газу стався у 1995 році, коли японська секта Аум Сінрікьо застосувала його в токійському метро.



Повернутися назад