DataLife Engine > Новини світу / новини > МЗС Німеччини та Росії підтримали залучення США до переговорів щодо конфлікту на Донбасі

МЗС Німеччини та Росії підтримали залучення США до переговорів щодо конфлікту на Донбасі

МЗС Німеччини та Росії підтримали залучення США до переговорів щодо конфлікту на Донбасі

Глави МЗС Німеччини та Росії Зігмар Габріель і Сергій Лавров виступили за залучення США до переговорів щодо врегулювання конфлікту на сході України.

Про це вони заявили в Москві за підсумками двосторонніх переговорів, передає 9 березня "УНІАН".

Зокрема, Габріель заявив, що ФРН і Росія шукають контакт з новою адміністрацією США, але зараз там "складно знайти співрозмовників, поки у них все не владналося".

"Що стосується східної України, ми зацікавлені в тому, щоб "нормандський формат" був форматом, який не тільки супроводжує, а й стежить за реалізацією Мінська. Ми зацікавлені, щоб США були не тільки поінформовані, але і використовували свої можливості впливати на всіх, на кого вони можуть вплинути", – сказав Габріель.

"Ми хотіли б підтримати наших американських колег, щоб вони користувалися своєю роллю, своїм впливом", – додав він.

У свою чергу Лавров зазначив, що система в США так влаштована, що багатьох чиновників призначають тільки після процедури слухань у сенаті, і це займає час, і в Держдепі США, зокрема, ще не заповнені всі вакансії.

"Це не дуже дозволяє активно працювати з американськими партнерами... Це стосується і України", – сказав він.

Глава МЗС РФ заявив, що, вибудовуючи відносини з Вашингтоном, паралельно з "нормандським форматом" в останні роки після прийняття Мінська-2 було встановлено канал двосторонніх консультацій.

"Ці консультації йшли в тому ж руслі, що і підходи, що формуються в рамках "нормандського формату" з метою виконання Мінських домовленостей. Я переконаний, що та чи інша залучення США в подальші зусилля щодо безумовного виконання Мінських домовленостей було б вельми і вельми корисним", – заявив Лавров.

Також він підкреслив, що практично немає жодного конфлікту, де можна було б без США обійтися.



Повернутися назад