DataLife Engine > Війна з Росією / Новини України > The Economist повідомив, коли можуть розпочатися перемовини між Україною та РФ та хто буде посередником

The Economist повідомив, коли можуть розпочатися перемовини між Україною та РФ та хто буде посередником


Серйозні переговори з Росією навряд чи розпочнуться раніше, ніж наприкінці 2024 року, а потенційними посередниками називають Саудівську Аравію, Туреччину та Ватикан.

Про це пише в п’ятницю, 14 червня, авторитетне видання The Economist, інформує ТСН.

{reklama}

У публікації, яка з’явилася напередодні відкриття Саміту миру у Швейцарії, йдеться про альтернативні майданчики для переговорів з Росією, які, "можливо, розпочнуться вже пізньої осені".

"В якості потенційних посередників називають саудівців, турків і Ватикан. Цікаво, що всіх запросили на саміт Великої сімки на півдні Італії, який відбудеться напередодні українсько-швейцарського", - зазначають у статті.

У виданні нагадали про сигнали Путіна, якими він демонструє готовність до переговорів за умови збереження поточної ситуації з окупацією частини території України. Але така пропозиція не влаштовує ні Україну, ні її партнерів. Зокрема, Андерс Фог-Расмуссен, колишній генеральний секретар НАТО, який консультує Україну, заявив, що "російські війська мають покинути Україну до початку переговорів".

Як зазначили у виданні, офіційно США не нав’язують своєї позиції щодо війни в Україні, однак "вже точаться розмови про те, що, на думку Америки, може бути прийнятним завершенням війни".

Цитуючи неназваного західного дипломата, видання стверджує, що кілька факторів визначатимуть час і умови будь-якого припинення вогню.

Найперше, це залежатиме від поля бою: якщо Україна зможе утримати свої позиції після поточного літнього наступу Росії, вона опиниться в сильнішій позиції на переговорах. Це також залежить від стану здоров'я Путіна. І це також залежить від американських виборів у листопаді.

"Таким чином, кінець цього року є найбільш ранньою передбачуваною датою для початку переговорів, і, можливо, набагато пізніше", - резюмує The Economist.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад