Скільки тисяч держслужбовців намагались незаконно виїхати з України: прикордонники відповіли
На тлі низки новин про виявлені схеми ухиляння від мобілізації, стало відомо про нинішні масштаби намагань незаконного перетину кордону.
Подробиці в коментарі для ТСН.ua розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
{reklama}
"Якщо брати середні показники щодо спроб порушення по пунктам пропуску та по "зеленій" ділянці кордону, то вони незмінні. Немає ні різкого зменшення, ні різкого зменшення. За останні кілька місяців є певне зменшення випадків на пунктах пропуску, коли намагаються виїхати за підробними документами. Я не виключаю, що отримувати підробні документи від операторів незаконного перетину кордону особам стало складніше. Якщо казати про незаконний перетин кордону, поза межами пропуску, то таких намагань трохи збільшилось", - розповів нам Андрій Демченко.
За даними прикордонників, від початку року понад 2 тис. держслужбовців намагались виїхати, не маючи на те законних підстав.
"Станом на зараз ця кількість становить 2100 осіб. Вони прямували, не відповідаючи тим умовам, які прописані в правилах перетину кордону", - уточнив Демченко.
Крім цього, в Держприкордонслужбі додали, що продовжують виявляти факти безпідставного внесення осіб до системи "Шлях".
"Такі факти продовжуються виявлятись. Треба розуміти, що Держприкордонслужба не є адміністратором цієї системи і не вносить осіб до неї", - резюмував Андрій Демченко та додав, що інформацію про порушення прикордонники передають відповідним органам, щоб в подальшому запобігти незаконним схемам перетину кордону.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад