DataLife Engine > суспільство / Новини Чернівців > Взимку інвалідам-візочникам з дому не виїхати

Взимку інвалідам-візочникам з дому не виїхати

Завтра, третього грудня, світ відзначає Міжнародний день інваліда. Проблеми цих людей наш кореспондент з’ясовувала на прикладі Сторожинця. Особливо багато проблем у людей з обмеженими фізичними можливостями взимку.

– Опинившись на льоду, інвалід-візочник просто не може зрушити з місця, – стверджує голова Чернівецької обласної громадської організації інвалідів-візочників "Лідер", представник Національної асамблеї інвалідів України в Чернівецькій області Валентина Марусенко. – Він крутить колеса руками в мокрих від снігу рукавицях, але стоїть на місці. Особливо якщо колеса його візка "лисі", без шипів. На жаль, змінити їх на "зимові", як це буває з шинами від автомобілів, неможливо.

Люди на візку бачать один вихід із цієї ситуації – допомога місцевої влади та комунальних служб.

– Якби комунальники вчасно посипали тротуари піском, люди менше травмувалися б, – вважає сторожинчанин, який має інвалідність, Володимир Гаврилюк. – Проте не варто перебільшувати з кількістю піску та солі.

– З питанням посипання вулиць неодноразово зверталася до міськради, – говорить заступник голови Сторожинецького районного товариства Союзу організацій інвалідів України Зінаїда Боштега. – Її працівники неодноразово обіцяли вирішити цю проблему. Проте до дій так і не дійшло. Ще одна проблема – роз­чищення вулиць від снігу. Коли випаде багато снігу, нам, інвалідам на візках, просто неможливо кудись виїхати зі своїх домівок.

– У місті майже всі бордюри зависокі, а тротуари нерівні, – скаржиться Володимир Гаврилюк. – А нові бордюри будують ще більші, вище за допустиму норму.

На думку інвалідів на візках, ця проблема стосується не лише їх, але і тих, які кульгають, погано бачать, людей літнього віку та молодих матерів, які возять своїх дітей на візочках. 
Олеся ДЛУЖАНСЬКА



Повернутися назад