DataLife Engine > політика, влада > Як не втратити голос у другому турі

Як не втратити голос у другому турі

У другому турі виборів Президента України очікують, що активність виборців буде вищою. Тому не виключено, що особи, які проігнорували перший тур, зустрінуться із проблемами в списках.

Як розповів Володимир ФЕТІСОВ, голова дільничної виборчої комісії (ДВК) №8 в Чернівцях, 17 січня траплялися різні неприємні випадки щодо списків, і немає гарантії, що вони не трапляться в другому турі. Тому перевірити, чи є виборець у списках, ще не пізно.

– Ми зверталися й звертаємося до виборців із проханням іти з нами на співпрацю, – зауважує Любов ПАВЛИЧЕНКО, начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Першотравневої районної ради. – Запис у реєстрі робиться один раз і потім мігрує з виборцем: чи переїхав він у Садгору, чи до Івано-Франківська.

Бажано, щоби виборці звернулись до відділів ведення Державного реєстру виборців до п’ятого лютого, тобто за два дні до голосування в другому турі. Потрібно мати паспорт. Результати звернення ми повідомляємо дільничним комісіям.
(М. Карасьова, А. Сандулович)

Як перевірити себе в списках виборців

– Уточнити свої дані в списках виборців можна до п’ятого лютого у відділах ведення Державного реєстру виборців. Паралельно можна звернутися до ДВК до шостого лютого.

Якщо вас немає в списку в день голосування

– Виборець має право написати скаргу й зачекати на рішення членів ДВК. Скаргу можна подати не пізніше, ніж за годину до закінчення голосування.

Якщо голосуватимете вдома

– Потрібно написати заяву, у якій вказати причину і поставити підпис. Медичної довідки не потрібно. Занести заяву на виборчу дільницю можуть рідні або знайомі.

Якщо перебуватимете не за місцем реєстрації

– Виборці, які в день голосування перебуватимуть не за місцем реєстрації, повинні завчасно подбати про зміну виборчої адреси в органах ведення Державного реєстру виборців. Ті, хто цього не зробив, проголосувати вже не зможуть. Хіба спробують відстояти право голосу через суд. 



Повернутися назад