DataLife Engine > гроші > Щоби не стати заручником кредитки, погашайте борги щомісяця

Щоби не стати заручником кредитки, погашайте борги щомісяця

Перш ніж стати власником кредитної картки, потрібно себе психологічно підготувати до того, що будете брати чужі гроші, а віддавати свої. Тим паче, графік погашення боргів за кредиткою вільний і можна це робити в зручних для клієнта сумах. Але в разі порушення правил гри, банк оштрафує і нарахує пеню за прострочення терміну.
Основне правило користування кредиткою просте – чим швидше клієнт розрахується з боргами, тим менше переплатить.
Насамперед не варто робити великих перерв між отриманням грошей і розставанням з ними. Отримали зарплату – одразу внесіть кошти на свій кредитний рахунок.
Карткові кредити не належать до найдорожчих, проте вони можуть стати значним тягарем, якщо розтягнути виплати на рік-два. Найнадійніший спосіб переплатити менше – застосовувати схему щомісячного погашення боргів. Знявши гроші в банкоматі (за це доведеться заплатити, наприклад, по три гривні за кожні сто гривень) або розрахувавшись на POS-терміналі в супермаркеті (за це сплачувати не потрібно), позичальник розпочинає користуватися пільговим періодом і не платить відсотки. У різних банках термін відрізняється, від 30 до 55 днів. Тому логічно погасити борг до закінчення пільгового періоду, а потім знову відкрити кредит. Тобто взяти певну суму, але знову повернути її до кінця строку. І так, доки не виплатите борг.
Марина КАРАСЬОВА

ВАРТО ЗНАТИ

Користуватися банкоматом – нескладна наука, але часом клієнт може так і не дочекатися ні картки, ні грошей.
n Ввели неправильний пін-код
Якщо тричі поспіль ввести неправильний пін-код, то банкомат заблокує картку.
Найоптимальніший варіант – просто запам’ятати пін-код, найбезглуздіший – записати цифри на папірчику і покласти разом із кредиткою в гаманець.
Що робити. Звернутися до служби клієнтської підтримки свого банку. Якщо ж картку з’їв банкомат іншого банку, потрібно звернутися і туди (телефон є на кожному пристрої).
n Не встигли забрати гроші
Після того, як банкомат видав купюри, забирати їх потрібно одразу. Пристрій дає на роздуми від 30 секунд до хвилини, а потім всмокче готівку назад.
Що робити. Найімовірніше, банкомат анулює операцію, але перевірити не завадить. Якщо коштів на кредитці виявиться менше, потрібно написати заяву до банку.
n Видали більшу чи меншу суму
Банкомат може видати помилково більшу або меншу суму.
Що робити. Під час інкасації помилку виявлять. Нестачу коштів клієнту повернуть, а якщо пристрій видав клієнту зайві купюри, не варто сприймати це як подарунок. Цю помилку виявлять у банку, тому краще добровільно повернути кошти фінустанові.
n Пристрій відмовляється видати гроші
Якщо банкомат не видає потрібної вам суми, можливо, рішення про обмеження видачі готівки ухвалив сам банк. Серед інших причин – брак готівки або наявність лише дрібних купюр, і потрібну клієнтові кількість банкомат не може видати за один раз.
Що робити. Варто ввести меншу суму, якщо це не допомагає – спробувати операцію на іншому банкоматі. Якщо й це не спрацювало, потрібно звернутися до банку.
n Банкомат завис
Якщо банкомат завис, то причин може бути дві: технічний збій або, що гірше, на клієнта полюють шахраї. Наприклад, у машину встановили пристрій, який не дає картці повернутися до власника.
Що робити. Варто почекати, і якщо банкомат мовчить тривалий час, варто, не відходячи від пристрою, зателефонувати до банку.



Повернутися назад