DataLife Engine > економіка, бізнес > Нові сміттєбаки коштуватимуть, як авто

Нові сміттєбаки коштуватимуть, як авто

Нові сміттєбаки коштуватимуть, як авто

250 євроконтейнерів (кожен вартістю, як старенька іномарка) з’являться на вулицях Чернівців. Вони пристосовані для роздільного збору сміття. Адже сміттєсортувальний завод у Чернівцях уже працює два тижні. І працівникам заводу поки що доводиться сортувати різні види сміття вручну, бо нові євроконтейнери для роздільного збору скла, пластику і паперу ще не закупили.

Як розповіла директор ТОВ "Еко-Баланс-Сервіс" Ліна Загородня, місто потребує 250 таких контейнерів по три тисячі євро кожен. Кілька таких баків завод уже завіз для презентації, решту закуплять згодом.

– Євроконтейнери коштують недешево, й одне підприємство не в змозі забезпечити все місто сучасними баками для сміття, – розповіла Ліна Загородня. – Тому ми вирішили укласти договір з міською радою про спільну діяльність із закупівлі євроконтейнерів.

Контейнери для Чернівців виготовлятиме німецька фірма "Шафер". Вони будуть майже втричі більші за ті, які зараз є на вулицях й у дворах.

– Нинішні контейнери, до яких ми вже звикли, мають об’єм 1,1 кубометра, а нові – 3,2, – каже Ліна Загородня. – На міських майданчиках ми встановимо по три такі контейнери – для скла, пластику і паперу. На контейнерах будуть відповідні написи. Вони і зовні відрізнятимуться – сучасніші та зручніші. Наприклад, відходи кидати всередину потрібно через отвір, сам контейнер не має покришки, а отже, сміття не розсипатиметься.

У департаменті житлово-комунального господарства міста зараз займаються підготовкою місць для контейнерів. Це будуть заасфальтовані майданчики, їх обгородять і накриють навісами. Щоправда, по три додаткові контейнери немає можливості встановити скрізь. Скажімо, у центрі міста "Еко-Баланс-Сервіс" планує встановити по одному євроконтейнеру, а відходи з них сортуватимуть вже на самому підприємстві.

Перші нові контейнери планують встановити у спальних районах: на Гравітоні та Південно-Кільцевій.

Нагадаємо, на сміттєсортувальному заводі відбирають для переробки окремо дерево, папір, пластик, тканину і метал. Решта відходів, переважно харчових, потрапляє на сміттєзвалище.

Наразі роздільне збирання сміття у місті запроваджено частково. Як розповів начальник виробничо-технічного відділу комунального обслуговування та благоустрою міської ради Сергій Погорений, у Садгорі, наприклад, встановили спеціальні контейнери для скла фірми з Дніпропетровщини. Також у багатьох місцях стоять контейнери-сітки для пластикових пляшок від "Чернівціспецкомунтрансу" та для чотирьох видів відходів від "Альтфатер-Чернівці". (Марина КОРПАН)



Повернутися назад