DataLife Engine > Новини України / новини > Результати ЗНО з української мови можуть перерахувати через спірні запитання

Результати ЗНО з української мови можуть перерахувати через спірні запитання

Результати ЗНО з української мови можуть перерахувати через спірні запитання

Директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук впевнений, що переважна більшість абітурієнтів із завданнями тесту з української мови, навіть спірними, впоралися.

А збурення ситуації навколо ЗНО могли спровокувати репетитори, які гарантували дітям правильність відповідей.

Про це Лікарчук заявив у коментарі "Укрінформу".

"Справа в тому, що напередодні зовнішнього оцінювання з української мови та літератури вартість години занять із репетиторами в Києві досягнула до 50 євро. Репетитори обіцяли, що вони знають зміст тестів, що вони мають довірених людей в Українському центрі оцінювання якості освіти і - платіть гроші, а ми підготуємо. Гроші заплатили, а тепер батьки почали висувати претензії репетиторам - і от ми маємо наслідок", - зазначив він.

Офіційна ж позиція центру, за словами Лікарчука, викладена у заяві, розміщеній на сайті.

"В заяві центру все сказано. Все залежить від експрес-аналізу. Коли ми отримаємо результати експрес-аналізу, він все покаже. А що, якщо буде 60-70% тих, хто впорався із завданням? Чого тоді ми маємо скасовувати це завдання? У мене є інформація від абітурієнтів, від учителів, що величезна кількість людей із завданням справилися. А те, що хтось вийшов і кричить... Давайте дочекаємся результатів, а тоді буде видно. Ми в заяві чітко написали, що це буде відомо 12 травня", - уточнив директор.

Він додав: у разі, якщо більшість все-таки не дадуть правильних відповідей, буде кілька варіантів вирішення ситуації. "Ми у своїй заяві про ці варіанти написали. Спірні запитання можуть бути вилучені. Може бути змінена система оцінювання, можливо, всім, хто відповів на це завдання, на будь-яке (спірне) запитання, буде зарахована відповідь незалежно від того, якою вона була. Це все буде залежати від результатів експрес-аналізу", - зауважив Лікарчук.

Стосовно думки філологів і вчителів про те, що частина завдань з української мови не мають однозначної відповіді, він відповів коротко: "Вони у нас що - текстологи? Нехай філологи займаються тим, чим вони мають займатися, і краще вчать учнів".

А щодо повідомлень у ЗМІ про петицію з вимогою анулювати чотири завдання тесту, яка зібрала майже 7 тисяч підписів, він зазначив, що у Центрі оцінювання якості освіти її сприйняли "абсолютно нормально".

"Сім тисяч підписів - це не 300 тисяч учасників. Бо в ЗНО брали участь 283 тисячі. Я переконаний у тому, що ми все робимо правильно", - сказав Лікарчук.



Повернутися назад