Росія веде переговори з Саудівською Аравією про підвищення ціни на нафту
Саудівська Аравія може скоротити видобуток нафти, що, ймовірно, призведе до зростання світових цін на неї, якщо влада РФ відмовиться від подальшої підтримки сирійського уряду на чолі з Башаром Асадом, пишуть російські ЗМІ, посилаючись на газету The New York Times з посиланням на неназваних саудівських і американських чиновників.
За словами чиновників, керівництво Саудівської Аравії за останні кілька місяців провело ряд переговорів з російською стороною з цього питання, однак "значного прогресу" досягнуто не було.
Як пише The New York Times, саудівські чиновники повідомили своїм американським колегам, що у них є важелі тиску на РФ за рахунок можливості знизити поставки нафти на світовий ринок, що, ймовірно, призведе до зростання цін на "чорне золото".
"Якщо ціна на нафту може служити досягненню миру в Сирії, я не бачу причин, щоб Саудівська Аравія відступала від досягнення такої угоди", - цитує видання неназваного саудівського дипломата. При цьому, як підкреслює газета, саудівські чиновники не повідомили, яким чином представники Саудівської Аравії в ході переговорів з російською стороною зв'язали питання видобутку нафти Ер-Ріядом з рішенням сирійської проблеми і підтримкою Дамаска з боку Москви.
The New York Times підкреслює, що Саудівська Аравія є одним з найбільших нафтовидобувачів, що входять в ОПЕК. Нафтові котирування з літа минулого року знизилися більш ніж в два рази - з 110 до 50 доларів за барель. Аналітики пов'язують різке зниження вартості "чорного золота" з надлишком сировини на ринку. Рішення країн ОПЕК від 27 листопада зберегти квоту на видобуток нафти на рівні 30 мільйонів барелів на день посилило обвал цін, вартість бареля Brent в новому році вже опускалася до 45 доларів. Проте в кінці січня - початку лютого ціни на нафту стали демонструвати зростання. Раніше президент Сирії Башар Асад в інтерв'ю журналу Foreign Affairs заявив, що Росія і Іран, незважаючи на труднощі в економіці, пов'язані з падінням світових цін на нафту, продовжать надавати підтримку Дамаску.
За матеріалами ТСН
Повернутися назад