DataLife Engine > Новини України / новини > У МЗС розтлумачили, що дасть Україні затверджений Конгресом США закон про "Підтримку української свободи"

У МЗС розтлумачили, що дасть Україні затверджений Конгресом США закон про "Підтримку української свободи"

У МЗС розтлумачили, що дасть Україні затверджений Конгресом США закон про "Підтримку української свободи"

Закон "Підтримка української свободи", затверджений Конгресом США, створює необхідну законодавчу базу для розширення допомоги Україні та запровадження додаткових санкцій проти РФ.

Пр це йдеться у коментарі МЗС України.

"Ми розцінюємо прийняття Конгресом закону як чіткий сигнал підтримки з боку американських законодавців та американського народу на адресу України", - зазначили в МЗС.

Як відомо, відповідний закон набирає чинності після підписання Президентом США.

Документ передбачає можливість надання Україні військової техніки і послуг, у т.ч. протитанкового озброєння, радарних систем для боротьби з артилерією, тактичних розвідувальних БПЛА, захищених засобів зв’язку, а також допомоги з навчання українських військових.

"Протягом 60 днів після вступу в дію закону президент США має подати до Конгресу перелік необхідного військового майна та послуг, а також розрахунки щодо термінів проведення відповідних робіт. З цією метою Держдепартаменту США виділяється 350 млн. доларів, які будуть доступні для використання до кінця 2017 року (в т.ч. 100 млн. доларів – у 2015 фінансовому році, а також по 125 млн. у 2016 та 2017 рр.)", - зазначили у МЗС.

Окрім того, в бюджеті США також закладаються кошти для надання Україні технічної допомоги в сфері зміцнення енергетичної безпеки та розвитку громадянського суспільства.

"Для зменшення залежності України від експорту енергоносіїв США допомагатимуть уряду України у розробці середньо- та довгострокових планів з підвищення енергоефективності та виробництва енергії. З цією метою на 2016-2018 роки передбачені видатки у розмірі 50 мільйонів доларів", - йдеться у повідомленні МЗС.

Разом з тим на розвиток в Україні громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та боротьбу з корупцією передбачено виділити $20 мільйонів.

Як відомо, МЗС Росії вважає "огульним" схвалений обома палатами американського Конгресу закон "Про підтримку свободи в Україні".

Глава російського МЗС Сергій Лавров заявив, що Росії на якомусь етапі розвитку системи протиракетної оборони США доведеться адекватно на це відповісти.



Повернутися назад