DataLife Engine > Новини України / новини > Мінфін згадав про гроші багатіїв

Мінфін згадав про гроші багатіїв

Мінфін згадав про гроші багатіїв

Міністерство фінансів України розробило та винесло на обговорення проект закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства та предметів розкоші".

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, існуюча в Україні різниця (в середньому, більш ніж у 10 разів) між максимальними і мінімальними доходами громадян, а також відсутність дієвого механізму оподаткування великих доходів громадян призводять до соціальної дискримінації і не забезпечують ефективний перерозподіл багатств в суспільстві.

"Введення оподаткування окремих об'єктів рухомого та нерухомого майна в Україні дозволить підвищити внесок заможних громадян у наповнення бюджету", - сказано в документі.

Законопроектом передбачається запровадити оподаткування окремих об'єктів рухомого та нерухомого майна за період володіння такими об'єктами.

У разі прийняття законопроекту парламентом, з 2014 року об'єктами оподаткування податком на майно будуть: квартира, загальна площа якої перевищує 200 кв. м; дачний або садовий будинок, котедж або житловий будинок садибного типу, загальна площа якого перевищує 500 кв. м; об'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності одного платника податків, загальна площа яких перевищує 600 кв. м; нежитлові приміщення, що знаходяться у власності одного платника податків, загальна площа яких перевищує 500 кв. м; нежилі приміщення, розташовані на земельній ділянці; легкові автомобілі з об'ємом циліндрів двигуна понад 3990 куб. см (крім тих, які використовувалися понад 5 років); мотоцикли з об'ємом циліндрів двигуна понад 995 куб. см (крім тих, які використовувалися 5 років); судна із стаціонарним або підвісним двигуном потужністю понад 75 кВт (крім тих, які використовувалися понад 20 років); літаки і вертольоти, зареєстровані у Державному реєстрі цивільних повітряних суден або у Реєстрі державних повітряних суден України .

Об'єктами оподаткування, при придбанні яких податок буде стягуватися один раз, визначаються: вироби з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, обробленого і необробленого дорогоцінного каменю вартістю понад 20 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового ( звітного) року; годинники, мобільні телефони та зброю вартістю понад 20 розмірів мінімальної заробітної плати; взуття, вироби з хутра, шкіри, килимові, швейні, трикотажні, текстильні вироби, вироби з деревини вартістю понад 30 розмірів мінімальної заробітної плати; предмети мистецтва, колекціонування та антикваріату вартістю понад 30 розмірів мінімальної заробітної плати.

Ставки податку пропонується встановити від 0,5 до 10% вартості в залежності від об'єкта оподаткування. Так, для об'єктів нерухомості ставка становить 0,5%, автомобілів, мотоциклів, суден - 2%, літаків і вертольотів - 1%.

Податкові зобов'язання за такі об'єкти фізособи-власники відповідних об'єктів оподаткування будуть визначати самостійно у річній декларації про майновий стан і доходи.

Нагадаємо, в Україні з 1 січня 2013 набула чинності ст. 265 Податкового кодексу , згідно з якою запроваджується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки



Повернутися назад