DataLife Engine > Новини України / новини > Кількість бажаючих надання російській мові статусу державної зменшується

Кількість бажаючих надання російській мові статусу державної зменшується

Кількість бажаючих надання російській мові статусу державної зменшується

Надання російській мові статусу державної підтримує 41% опитаних українців. Водночас понад половина (51%) виступають проти цього.
Ще 8% - не визначились.

Про це йдеться у дослідженні, проведеном Соціологічною групою "Рейтинг". Як зазначають дослідники, протягом останніх двох років кількість противників та прихильників двомовності майже рівні.

Проте, у 2012 році рівень підтримки надання російській мові статусу державної різко зменшився, особливо протягом другої половини року. Якщо говорити про більш довгу динаміку, то з 2009-2010 років рівень підтримки ініціативи зменшився з 52-54% до 41%, натомість кількість противників зросла з 40-41% до 51%.

Серед найбільших прихильників двомовності мешканці Донбасу (75%), Півдня (72%) та Сходу (53%). Водночас майже 70% мешканців Центральної та Північної України та майже 90% Західної – не підтримують ініціативу.

Надання російській мові статусу державної більше підтримують старші люди, найменше – молодь, більше у містах, ніж в селах.

Як зазначають автори дослідження, можна припустити, що нещодавнє підсилення на законодавчому рівні статусу російської мови на окремих територіях, в цілому сприяло погіршенню ставлення до ідеї надання російській мові статусу державної загалом в країні.

Адже, згідно з результатами аналогічного дослідження, проведеного "Рейтингом" у липні 2012 року, майже 80% опитаних не мали протягом останнього року жодних проблем з використанням рідної мови. На думку 37% опитаних більшого захисту на законодавчому рівні в Україні потребує українська мова, вдвічі менше (18%) – вважають, що більшого захисту потребує російська. Водночас 34% вважають, що обидві мови достатньо захищені на законодавчому рівні.



Повернутися назад