Грошима вкрили всю кімнату: у Харкові в учасників схеми оформлення фіктивної інвалідності вилучили мільйони

На Харківщині в учасників схеми з оформлення фіктивних інвалідностей вилучено понад 14,3 млн грн готівки.
Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.
За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури спільно зі співробітниками СБУ викрито схему незаконного оформлення інвалідності військовозобов’язаним. За 5–8 тис. доларів США їм допомагали отримати документи, що давали право на відстрочку від мобілізації.
До схеми були причетні двоє лікарів медичних закладів - невропатолог і завідувач терапевтичного відділення, водій, операторка комп’ютерного набору обласного закладу охорони здоров’я та цивільний спільник.


Водій і цивільний чоловік підшукували "клієнтів" серед військовозобов’язаних та скеровували їх до "потрібних" медиків. Лікарі оформлювали медичні висновки з фіктивними діагнозами, на підставі яких створювали електронні направлення до обласного медцентру.
Операторка комп’ютерного набору реєструвала документи в системі та передавала їх на розгляд експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (ЕКОПФО). На підставі цих документів чоловікам встановлювали групу інвалідності, що давала право на відстрочку від мобілізації.
Під час обшуків у підозрюваних вилучено понад 243 тис. доларів США, близько 750 тис. гривень, понад 50 тис. євро та 700 фунтів стерлінгів. За курсом НБУ загальна сума вилучених коштів перевищує 14,3 млн гривень.
Всім п’ятьом учасникам схеми повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, вчиненому за попередньою змовою (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України).
Чотирьох підозрюваних взято під варту без права внесення застави. Питання щодо запобіжного заходу п’ятому підозрюваному наразі вирішується.
Правоохоронці встановлюють інших можливих учасників схеми та осіб, які скористалися її "послугами".
Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад