DataLife Engine > Новини України > З 2026 року усіх дітей у школах годуватимуть безкоштовно — Свириденко

З 2026 року усіх дітей у школах годуватимуть безкоштовно — Свириденко

З 2026 року усіх дітей у школах годуватимуть безкоштовно — Свириденко


З жовтня 2026 року харчування для школярів з 1 по 11 класи стане безоплатним.

Про це повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.



За її словами, в Україні планують запровадити безоплатне харчування для 4,4 мільйона школярів 1-11 класів із 1 жовтня 2026.

Безплатне харчування для усіх школярів Свириденко вперше анонсувала у серпні, тоді вона зазначала, що кошти на це ще шукають.

Також з наступного року планують удвічі збільшити стипендії для понад 163 тисяч студентів.

Загалом, згідно з проєктом бюджету на 2026 рік, на освіту спрямують 265,4 мільярда гривень, що 66,5 мільярда більше, ніж торік. Ця сума передбачає підвищення середньої зарплати педагогів на 50% двома етапами — на 30% з 1 січня 2026 та на 20% — з 1 вересня 2026.

На науку наступного року виділять 19,9 мільярда гривень. Це передбачатиме підтримку проєктів молодих вчених і найкращих наукових установ, створення центрів оборонних досліджень, виконання розробок на замовлення бізнесу.

Що з харчування школярів зараз?

У 2024 році уряд ухвалив рішення про організацію безоплатного харчування для дітей 1-4 класів.

Також із вересня 2025 року в Україні почали безплатно годувати школярів 5–11 класів на прифронтових територіях.

Заступник керівника Офісу президента Віктор Микита раніше повідомляв, що в першому півріччі 2025 року завдяки державній субвенції безоплатним гарячим харчуванням були забезпечені 400 тисяч молодших школярів у різних областях.

Читайте новини "МБ" у Google News | Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад