DataLife Engine > Новини України > В Україні тестують десятки нових ударних дронів для знищення логістики ворога

В Україні тестують десятки нових ударних дронів для знищення логістики ворога

В Україні тестують десятки нових ударних дронів для знищення логістики ворога

Днями державний кластер Brave1 провів випробування для вдосконалення технології літаків-камікадзе та пошуку серед них найбільш ефективних моделей.

Про це йдеться в матеріалі "Української правди".

{reklama}

Головна задача – збільшити kill-zone (зона ураження ворога) до 30-40 км, куди вкрай рідко дотягуються звичайні FPV-дрони. За умовами, літаки-камікадзе повинні бути масовими у виробництві, тобто достатньо простими та дешевими, стійкими до перешкод і працювати на цифровому зв’язку.

Ідея – не побудувати великий, технологічний та дорогий безпілотник, а зробити щось відносно дешеве та масове, що буде виконувати свою задачу, залишаючись при цьому простим та зрозумілим у користуванні й тисячами постачатись на фронт.

Створення масового дрона, який зможе легко долітати на відстань до 40 км дозволить ефективно вибивати логістику, тобто знищувати ворожі склади, техніку, системи ППО й тримати в напрузі маршрути постачань росіян.

Зазначимо, що мова йде не про пошук аналогу російського "Ланцету". Такі аналоги в Україні є, наприклад RAM-X або "Булава". Але це значно дорожчі високотехнологічні моделі, які використовують для особливих, найбільш пріоритетних та підтверджених цілей. Тут же мова піде про дійсно масові рішення, умовно кажучи, на кожен день та в кожен підрозділ.

Журналіст "Оборонки" побував на цих випробуваннях. В матеріалі будуть згадані лише деякі продукти українських компаній. З міркувань безпеки найбільш критичні та технологічні зразки ми залишимо в таємниці.

Безпілотник DARTS від "Сталевих Шершнів" уже давно зарекомендував себе у Силах оборони. Вартість базової одномоторної моделі – лише 1000 дол. Вона здатна летіти на відстань до 50 км, нести бойову частину 3,6 кг та летіти на швидкості 160 км на годину. Його купують як державні замовники, так і благодійні фонди, а на фронт постачають тисячами на місяць.

Зараз компанія показала вже двохмоторний літак, який здатний переносити до 8 кг вибухівки, а також використовуватись для виконання розвідувальних місій.



Компанія "КОРТ" показала два своїх безпілотники "Hunter Killer 3" та "Hunter Killer 10". Вони мають стійкий відеозв’язок та систему захоплення цілі.

Перший має електричний двигун. Він здатен переносити до 3 кг вибухівки на відстань до 80 км та коштує близько 5 тис. дол. Другий – з двигуном внутрішнього згоряння. Цей літак переносить до 10 кг на відстань до 100 км та коштує 30 тис. дол.

Зараз обидва борти запускаються в серію та проходять кодифікацію.



Ще один безпілотник – R2D2. Він летить на відстань до 100 км з бойовою частиною до 6 кг. Максимальна швидкість – 130 км на годину. За словами розробника, літак розробляли з якомога доступніших матеріалів і щоб їх могли збирати люди з невеликим рівнем професійних навичок.

Літак можна транспортувати будь-якою автівкою, а час розгортання, з попередньою підготовкою, близько 90 секунд. Безпілотник також оснащений системою автоматичного наведення на ціль. Середня комплектація коштує близько 2,5 тис. дол., але ці літаки можна кастомізувати, відповідно до потреб військових.

Серед учасників заходу також представлений безпілотник "Сіромаха", який працює за принципом deepstrike, тобто летить завдяки інерційній системі навігації, наводиться на ціль по GPS без участі оператора в реальному часі. GPS-зв’язок захищений CRPA-антеною українського виробництва, яка фактично дозволяє "відфільтровувати" сигнал від РЕБу та фокусуватись на сигналі супутника.

Безпілотник має електродвигун, який видає менше звуків та залишає менший тепловий слід, порівняно з двигуном внутрішнього згоряння. Час розгортання на полі бою – 15 хв. Він здатен переносити до 8 кг вибухівки та летіти на відстань близько 150 км, а за попутного вітру – ще далі. Розробники розглядають безпілотник не тільки як камікадзе, але і як "бомбер" та платформу для перенесення різного корисного обладнання.

Один такий літак коштує близько 15 тис. дол. Зараз їх постачають на фронт у відносно невеликих кількостях.

Також на випробуваннях були представлені компоненти для цих дронів українського виробництва. Мотори, плати, зв’язок і дешеві корпуси, які, за словаими компанії-виробника, можна виготовляти сотнями на день.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад