DataLife Engine > Новини України > Угоду про надра зі США можуть підписати протягом найближчої доби - Кабмін

Угоду про надра зі США можуть підписати протягом найближчої доби - Кабмін

Угоду про надра зі США можуть підписати протягом найближчої доби - Кабмін


Майбутня угода України та США про корисні копалини буде абсолютно партнерською. Інвестиційний фонд матиме 50/50 частки управління і наповнення.

Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів в ефірі телемарафону.

{reklama}

"Угода про надра з США буде абсолютно партнерською: інвестиційний фонд матиме 50/50 частки управління і наповнення. Внески будуть здійснюватися в грошовій формі, а американська сторона зможе зараховувати нову військову допомогу як внесок до фонду.", - розповів Шмигаль.

За його словами, в рамках угоди Україна зберігає за собою контроль над всіма ресурсами, надрами та інфраструктурою і здійснює лише внесок з нових ліцензій на корисні копалини. Жодна допомога США, яка надавалася до угоди, не є її предметом.

Як зазначив прем'єр, фонд має інвестувати в розвиток України протягом 10 років. Це можуть бути як капітальні інвестиції, так і викуп української продукції за принципом take or pay. В угоді прописані нульові мита для США та України.

Крім того, американська сторона бере на себе зобов'язання залучати інших міжнародних партнерів.

"Ця угода ніяк не суперечить вступу України до Європейського Союзу", - додав Шмигаль.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад