DataLife Engine > Новини України > Ціни на нерухомість та автівки в Україні частіше фіксуватимуться в євро — фінансист

Ціни на нерухомість та автівки в Україні частіше фіксуватимуться в євро — фінансист

Ціни на нерухомість та автівки в Україні частіше фіксуватимуться в євро — фінансист

В Україні з початку 1990-х американський долар став виконувати роль основної "твердої" валюти, але тенденції свідчать, що значення євро в українській економіці та житті громадян зростатиме.

Про це розповів фінансист та президент інвестиційної групи "Універ" Тарас Козак, пише видання "Громадське".

{reklama}

Коли у 1999 році з’явилося євро, в Україні не відбулася переорієнтація з долара на нову валюту. Так тривало б і далі, якби не прагнення України стати частиною Європейського Союзу, зазначає фінансист.

"Це такий тренд, який підвищує роль євро в нашому житті, у нашій економіці", — наголошує Козак.

За словами експерта, навіть якщо зараз ціни на нерухомість чи автівки в Україні подекуди досі фіксуються в доларі, то в майбутньому вони перейдуть у євро.

Київський рієлтор Віталій Шокал підтверджує думку фінансиста. Зауважує, що в деяких сегментах євро вже торує свій шлях.

"На вторинному ринку нерухомості, коли власники в Європі проживають, то часто просять провести угоду в євро", — пояснює Шокал.

Він припускає, що дедалі більше угод, навіть між Україною та Туреччиною, почнуть рахувати не в доларах, а в євро, хоча в обох цих країнах європейська валюта не є національною.

А втім, Козак застерігає від того, щоб "хаотично кидатися від долара до євро, а потім назад". Краще, за словами фінансиста, перевести в євро частину заощаджень.

Керівниця аналітичного департаменту центру "Фінансовий пульс" Діляра Мустафаєва також радить мінімізувати ризики й розподілити заощадження між євро та доларом у рівних частках, а частину коштів зберігати й у гривні, поклавши на довгостроковий депозит.

"А якщо займатись обміном долара на євро на тлі ажіотажу, то, крім зайвої метушні, є ризик ще й придбати євро за завищеним курсом, тобто втратити, а не здобути вигоду", — підкреслює вона.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад