DataLife Engine > Новини України > Закордонний паспорт: як відновити загублений документ

Закордонний паспорт: як відновити загублений документ

Закордонний паспорт: як відновити загублений документ

Втрата закордонного паспорта за кордоном — ситуація неприємна, але не безнадійна. Щоб розпочати відновлення документу слід звернутися до української дипломатичної установи.

Усю послідовність дій в цій ситуації пояснили в ГО Центр підтримки місцевих ініціатив, пише NV.

{reklama}

Як відновити закордонний паспорт, загублений за кордоном — алгоритм дій

1. Зверніться до Посольства або Консульства України

▪ Повідомте про втрату. Перше, що потрібно зробити — це повідомити про втрату паспорта в українське посольство або консульство в країні перебування.

▪ Заявіть про втрату. Напишіть заяву про втрату паспорта.

▪ Отримайте довідку. Після прийняття заяви вам видадуть довідку, яка підтверджує, що ви звернулися до дипломатичної установи. Ця довідка знадобиться вам для повернення додому або для оформлення нових документів.

2. Зверніться до місцевої поліції

▪ Подайте заяву. Напишіть заяву про втрату паспорта в місцеве відділення поліції. Це необхідно для того, щоб заблокувати ваш паспорт і запобігти його незаконному використанню.

3. Оформіть документи для повернення додому

▪ Посвідчення особи на повернення. В багатьох випадках посольство може оформити вам тимчасове посвідчення особи для повернення в Україну. Цей документ дозволить вам повернутися додому і далі оформити новий закордонний паспорт.

▪ Авіаквиток. Зазвичай для повернення додому вам знадобиться придбати авіаквиток. Деякі авіакомпанії можуть дозволити вам подорожувати за цим тимчасовим посвідченням.

4. Оформіть новий закордонний паспорт

▪ Після повернення додому. Повернувшись до України вам необхідно звернутися до Державної міграційної служби для оформлення нового закордонного паспорта.

▪ Необхідні документи. Для оформлення нового паспорта вам знадобляться:

▪ паспорт громадянина України;

▪ ідентифікаційний код;

▪ довідка про втрату паспорта, отримана в посольстві, та інші документи, які може зажадати міграційна служба.

Читайте також: Україна у першій 30-ці. Названі най

Корисні поради для тих, хто їде за кордон

▪ Зробіть копії документів. Перед поїздкою за кордон зробіть копії всіх важливих документів (паспорт, квитки, страховка) і зберігайте їх окремо від оригіналів.

▪ Зробіть фотографії документів. Зробіть фотографії вашого паспорта і відправте їх собі на електронну пошту або в хмарне сховище.

▪ Інформуйте родичів. Повідомте своїх родичів або друзів про те, що подорожуєте і де будете зупинятися.

▪ Перевірте поліс страхування. Перевірте, чи передбачає ваш поліс страхування випадки втрати документів за кордоном.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 року № 1201 Про реалізацію експериментального проекту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну передбачено можливість видачі посвідчення особи на повернення в Україну як у консульській установі, так і на території України.

Процедуру реалізації експериментального проекту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну визначає Порядок реалізації експериментального проекту щодо оформлення на території України посвідчення особи на повернення в Україну, затверджений зазначеною постановою Кабінету Міністрів України, для осіб, які примусово переміщені на територію держави, визнаної Україною державою-агресором або державою окупантом.

Оформлення посвідчення особі (без її присутності) здійснює Державна міграційна служба України на підставі звернення:

▪ одного з батьків або іншого законного представника особи у віці до 18 років;

▪ одного з батьків, одного з подружжя, повнолітньої дитини, рідного (повнорідного, неповнорідного) брата/сестри.

Нагадаємо, продовжити термін дії паспорта громадянина України для виїзду за кордон або внести до нього дані про дитину можна лише за певних умов. Наприклад, якщо виникла нагальна потреба виїзду за кордон.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад