Кожен сьомий українець готовий підняти предмет, схожий на міну - ДСНС

Близько 15% опитаних українців заявили, що готові прибрати підозрілий предмет, який може виявитися вибухонебезпечним. Така відповідь частіше зустрічається серед людей без вищої освіти, чоловічої авдиторії та в сільській місцевості.
Про це свідчать результати соцопитування, проведеного BBC Media Action у партнерстві з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, пише Громадське.
{reklama}
Результати опитування свідчать, що українці не схильні ризикувати навмисно, але багато людей не усвідомлюють небезпеку. Найбільші чинники небезпечної поведінки — надмірна впевненість, а також готовність ризикувати.
Наприклад, 56% опитаних вважають, що можуть уникнути небезпеки, бо добре знають місцевість. 36% — не виключили ідею піти на території, які можуть бути вибухонебезпечними, якщо цього вимагає робота або забезпечення нагальних потреб.


Переважна більшість українців (90%) стверджують, що в разі виявлення вибухонебезпечного предмета, вони вжили б безпечних заходів: попередили б людей поблизу, відійшли б якомога далі, зателефонували б до екстрених служб і не торкалися б підозрілого предмета.
Водночас більше ніж половина респондентів (63%) помилково вважають, що безпечним є позначення місця навколо підозрілого предмета. Крім того, 21% українців підійшли б і розглянули підозрілий предмет, а 14% спробували б прибрати його.
У відповідь на питання: "Якби ви побачили підозрілий предмет, що б ви зробили?" — 66% українців декларують готовність і до безпечних, і до небезпечних дій.
Також, згідно з результатами опитування, 42% українців вважають, що інформації про вибухонебезпечні предмети недостатньо. Найбільший дефіцит інформації відчувають жителі сіл, а також жителі західного регіону.
25% українців вважають ризик зазнати поранення від вибухонебезпечних предметів високим (цей показник зростає до 30% серед мешканців південних регіонів України).
Однак загроза підриву посідає аж 11-те місце серед проблем, які хвилюють населення України найбільше. За даними ДСНС, унаслідок повномасштабного вторгнення понад 23% території України — приблизно 139 000 квадратних кілометрів — потенційно забруднені мінами й вибухонебезпечними предметами.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад