DataLife Engine > Новини України > Уряд удосконалив забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів

Уряд удосконалив забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів


Уряд розподілив кошти Всесвітньої продовольчої програми ООН Міністерству освіти та науки на покращення якості харчування учнів початкових класів.

Про це в Телеграмі повідомив постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

"Здійснено розподіл у 2024 році коштів, отриманих від Всесвітньої продовольчої програми ООН на рахунок для задоволення потреб освіти і науки, відкритий Міністерству освіти і науки в Національному банку, на нову бюджетну програму для надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення якості гарячого харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти", - йдеться у повідомленні.

Кабінет міністрів затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення якості гарячого харчування учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

Окремим рішенням уряду, як повідомив Мельничук, затверджено Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти.

У МОН повідомили, що документ передбачає розширення можливостей фінансування та підвищення ефективності використання коштів субвенції. Фінансування буде спрямовано на всі школи комунальної форми власності, де є учні початкових класів. Учні, які навчаються за індивідуальним навчальним планом (педагогічний патронаж), також отримуватимуть гаряче харчування, якщо перебувають у закладі освіти. Субвенція не буде враховувати учнів, які вже отримують безоплатне харчування за законом (наприклад, діти постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи).


Послуги з харчування (кейтеринг або аутсорсинг) можуть надавати як приватні компанії, так і комунальні підприємства громади.

Передбачено обов’язкове співфінансування: 70% вартості харчування покривають кошти субвенції, а 30% — місцеві бюджети, міжнародна технічна допомога, благодійні внески або інші джерела, не заборонені законодавством.

"Завдяки таким змінам уряд прагне розширити доступ дітей до якісного гарячого харчування і створити умови для ефективного використання державних коштів", - наголосили у МОН.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram




Повернутися назад