Важливі секрети. Як зберігати трикотаж, щоб не зіпсувати його
Трикотаж — це універсальна тканина, і вона дуже невибаглива у зберіганні. Але навіть трикотажні речі завдяки зберіганню абияк можна зіпсувати. Чого не треба робити, щоб ваші улюблені кофтинки та светри не перетворилися на щось витягнуте та безформне?
Про це пише РБК-Україна (проєкт Styler).
{reklama}
Особливості трикотажу
Організовуючи процес зберігання кофтинок, джемперів та суконь, не варто сподіватися, що в’язане полотно майже не мнеться. Також не слід думати, що, склавши всі ці м’які речі купою у шафі, ви зможете легко їх витягти та просто вдягти. На такому одязі, особливо при тривалому зберіганні, можуть з’явитися заломи та неприємні складки, які буде важко усунути.
Ще одна особливість трикотажного полотна: воно має здатність розтягуватися. Тому не рекомендується вішати трикотаж на вішаки — висока ймовірність деформації та провисання під власною вагою.
Сучасний трикотаж — це синтетичні та натуральні волокна. Для молі немає різниці, їсти хутряне пальто чи кофточку з вовни. Тривале зберігання повинно включати засоби з антимоновим ефектом, періодичне провітрювання та перевірку одягу.
Як зберігати трикотаж у шафі
Прислухайтесь до наступних рекомендацій, і ваші трикотажні речі будуть служити довго:
Для трикотажу в шафі бажано виділити окрему полицю.
Полицю зручно розділити на секції за допомогою вертикальних розділювачів — так стопка з трикотажу буде стійкішою.
Речі на полиці потрібно акуратно складати, не трамбуючи їх — вони не повинні бути спресовані, щоб уникнути складок і втрати форми.
Стопку на полиці формуйте за правилом: найважчі речі мають лежати знизу, найлегші — зверху.
Дотримуйтесь правила: не більше трьох щільних об'ємних светрів у одній стопці. Прокладайте кожен з них паперовою серветкою — так вироби будуть "дихати".
Правила довготривалого зберігання трикотажу
Довготривале зберігання потребує підготовки. Речі мають бути чистими та добре висушеними, інакше трикотаж може набути затхлого запаху, а в гіршому випадку – стати місцем розмноження плісняви.
Перед зберіганням одяг з натурального трикотажу потрібно добре провітрити протягом доби. Вовняні вироби рекомендується просушити на сонці: теплі промені виведуть зайву вологу та знищать личинки молі.
Не рекомендується використовувати вакуумні пакети для делікатного тонкого трикотажу: волокна можуть сильно пом'ятися. Використання вакуумних пакетів для вовняних виробів виключено: через відсутність циркуляції повітря виріб може втратити свою пухнастість.
Трикотажний одяг зручно зберігати в кофрах. Вони можуть бути жорсткими (ідеальний варіант для одягу з декором) або м'якими кофрами-чохлами. Не заповнюйте коробки вщерть: одяг не повинен бути спресований.
Ще декілька порад щодо зберігання трикотажних речей
Трикотаж повинен зберігатися подалі від джерел тепла.
Складання речей: не згинайте їх пополам. Краще залишити річ розгорнутою, рукави покласти один на одного або вздовж полички.
Трикотажні вироби краще згортати в тубу.
Трикотажні речі не потрібно прасувати при правильному догляді. Дістаєте річ із шафи, вдягаєте і насолоджуєтесь.
Використовуйте засоби від молі та пакетики з гранулами для поглинання запахів і конденсату.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Повернутися назад