DataLife Engine > Новини України / новини > В Україні набув чинності закон про запуск Антикорупційного суду

В Україні набув чинності закон про запуск Антикорупційного суду

В Україні набув чинності закон про запуск Антикорупційного суду

З 28 червня в України набуває чинності закон про утворення Вищого антикорупційного суду.

Документ був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради, газеті Голос України 27 червня.

Положення закону передбачають, що він набуває чинності наступного дня після опублікування.

Згідно із законом, місцезнаходження, територіальна юрисдикція і статус Вищого антикорупційного суду визначаються законом Про Вищий антикорупційний суд.

Встановлюється, що Кабінет міністрів має вжити заходи, пов’язані з утворенням Вищого антикорупційного суду, а Державна судова адміністрація України – вжити заходів, необхідних для реалізації цього закону.

26 червня президент Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою 21 червня закон про запуск роботи Антикорупційного суду в Україні.

Нагадаємо, 14 червня в Україні набув чинності закон Про Вищий антикорупційний суд. Цей документ визначає, як саме працюватиме нова судова установа.

Ухвалення закону є обов'язковою умовою надання МВФ наступного траншу Україні - з чим, в свою чергу, пов'язані й інші пропозиції макрофінансової допомоги для країни. Зокрема, Державний департамент США закликав Україну узгодити законопроект про Антикорупційний суд із вимогами МВФ.

Антикорупційний суд розглядатиме справи, якщо предмет злочину або заподіяної шкоди щонайменше в 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 1 січня - це 881 тис. грн). Деякі зі статей стосуються порушень, пов'язаних з наркотиками або зброєю, а ось з електронним декларуванням - немає.

Юрисдикція суду поширюється на всю територію України. Законопроектом передбачено, що Антикорупційний суд буде судом першої та апеляційної інстанції. Судді обиратимуться за конкурсом.

У законі про Антикорупційний суд міститься норма, яка викликала резонанс в суспільстві. Згідно з нею, апеляції у справах НАБУ, які суди розглядають вже зараз, будуть розглядати в судах загальної юрисдикції та після створення Антикорупційного суду. Активісти побоюються, що ця дасть можливість корупціонерам уникнути покарання.

Резонансна норма з'явилася в тексті поправок до закону за годину до голосування.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram



Повернутися назад