Кому українці готові допомагати в першу чергу: опитування
Волонтерською діяльністю займалися 15% українців, і 9% - протягом останніх 12 місяців. Про це свідчать результати опитування фірм Corestone Group и GfK Ukraine.
70% населення робили грошові або речові пожертви протягом 12 місяців, зокрема, 50% подавали милостиню, а 56% робили грошові або речові пожертви, не рахуючи милостиню. 31% населення жертвували кошти або речі безпосередньо тим, кому вони потрібні, 21% - волонтерам, які збирають кошти для інших, 19% - церкві або іншим релігійним організаціям і тільки 6% - благодійним організаціям, 2% - громадським організаціям і 1% - міжнародним організаціям.
Більшість населення вважає, що найбільше потребують допомоги діти з інвалідністю або важкими захворюваннями (68%) і діти-сироти (57%), також 35% заявили про необхідність жертвувати українській армії, а 32% - дорослим з інвалідністю.
"78% волонтерів також робили грошові або речові пожертви (крім милостині) протягом останніх 12 місяців... 43% волонтерів займалися волонтерством самостійно або в складі групи, яка не є постійною організацією, 29% відзначили організацію, 36% не змогли відповісти на питання", - йдеться в повідомленні
Волонтерська діяльність населення найчастіше полягає в допомозі вразливим групам і армії.
Найвідомішими організаціями, які збирають пожертви, є Товариство Червоного Хреста України (46%), Армія SOS (21%) і Повернись живим (18%). Більшість тих, хто знає ці організації, довіряє їм. Згідно з опитуванням, найчастіше респонденти жертвували кошти Червоному хресту (7%), Армії SOS і Повернись живим (по 4%).
Всього було опитано 1000 осіб старше 18 років по всій Україні (крім тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей та Криму).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад