DataLife Engine > Новини України / новини > Нацбанк хоче суттєво змінити валютне регулювання в Україні

Нацбанк хоче суттєво змінити валютне регулювання в Україні

Нацбанк хоче суттєво змінити валютне регулювання в Україні

Національний банк України оприлюднив для громадського обговорення пропозиції щодо законодавчих змін, необхідних для впровадження ліберальної моделі валютного регулювання в країні, які після обговорення будуть передані на розгляд Національної ради реформ.

НБУ планує обговорити зазначені пропозиції щодо законодавчих змін із представниками бізнесу, банківського сектору, експертного співтовариства і державних установ упродовж наступних трьох тижнів.

"Пропозиції Національного банку з урахуванням зауважень, які ми отримаємо, будуть представлені на Національну раду реформ, - цитуються в повідомленні слова заступника голови НБУ Олега Чурія. - Ми сподіваємося, що наше бачення кроків, необхідних для переходу до ліберальної моделі валютного регулювання, знайде підтримку в Національній раді реформ".

Регулятор нагадав, що 1 грудня 2016 року опублікував концепцію нової моделі валютного регулювання, а також дорожню карту щодо її введення.

Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом "дозволено все, що прямо не заборонено".

Це означає, що будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами і нерезидентами в іноземній і національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень.

На думку Національного банку, за нової моделі валютного регулювання ринкові інструменти мають превалювати над адміністративними (антикризовими).

Режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, а отже, не вимагає валютного контролю як інструменту контролю за їх дотриманням.

Зате дотримання валютного законодавства в цілому покладається на валютний нагляд.

Згідно з повідомленням, відповідно до пропозицій Національного банку після ухвалення закону "Про валюту" Верховною Радою України потрібно буде шість місяців перехідного періоду на узгодження нормативно-правових актів Національного банку з нормами закону. Після цього закон набуде чинності.




Повернутися назад