DataLife Engine > Новини України / новини > Нардепи не змогли вирішити, підвищувати собі зарплату, чи ні

Нардепи не змогли вирішити, підвищувати собі зарплату, чи ні

Нардепи не змогли вирішити, підвищувати собі зарплату, чи ні

Верховна Рада не змогла прийняти власний кошторис на 2017 рік, яким, водночас, встановлювалось збільшення заробітних плат нардепів і голови парламенту.
Постанова №5573 не набрала необхідних 226 голосів і вважається відхиленою.

Перед голосуванням у залі виникли суперечки щодо доцільності підняття зарплат нардепам і самого механізму визначення її обсягу.

Голова спікеру Андрій Парубій заявив, що багато років (з 2013 року) у Верховній Раді не приймався кошторис ВР.

"Я вітаю регламентний комітет, що цього року спільно з апаратом вони підготували фінансовий документ, щоб не в ручному режимі, через розпорядження регламентного комітету і голови відбувалося фінансування Верховної Ради, а через постанову", - сказав він.

"Разом з тим, я погоджуюся з деякими виступаючими, що підняття заробітної плати в частині народних депутатів є черезмірним", - додав він.

Парубій запропонував внести зміни в постанову, згідно з якими, зарплата нардепів збільшується не до 20 прожиткових мінімумів, а до 15.

"А натомість ми могли збільшити фонд помічників і радників народних депутатів", - додав він.

Врешті на голосування винесли три пропозиції: прийняти постанову в редакції комітету (якою встановлюється збільшення зарплат до 20 прожиткових мінімумів), прийняти постанову із правками Парубія, чи прийняти постанову про кошторис ВР, вилучивши з нього пункт про збільшення зарплат народних депутатів.

Жодна з пропозицій не набрала необхідних 226 голосів.

Постанова комітету пропонувала збільшити з 1 січня 2017 року посадовий оклад голови Ради до 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, який на сьогоднішній день складає 1 600 гривень.

Тобто зарплата спікера підвищилася б до 32 тисяч гривень.

Також постанова передбачала підвищення зарплат заступників голови Ради та членів комітетів, якими є більшість депутатів парламенту. Їх оклади збільшаться до 16,2-19,2 прожиткових мінімумів або 26-31 тисяч гривень.

Цим же документом пропонувалося затвердити кошторис витрат Ради на 2017 рік у розмірі 1,128 млрд гривень.

Як відомо, у грудні 2016 року зарплата Парубія становила 19,6 тис. гривень, тобто приблизно 12,7 прожиткових мінімумів. Середня зарплата народного депутата зараз складає приблизно 14-15 тисяч гривень.



Повернутися назад