DataLife Engine > Новини України / новини > Мінекономіки хоче скасувати держрегулювання цін на соціальні продукти

Мінекономіки хоче скасувати держрегулювання цін на соціальні продукти

Мінекономіки хоче скасувати держрегулювання цін на соціальні продукти

Державне регулювання цін на соціальні продукти неефективне, тому в Міністерстві економічного розвитку, пропонують відмінити регулювання на 90% товарів.

Про це в ефірі Громадського радіо заявив заступник глави міністерства економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

"Втручання держави в цей процес (ред. регулювання) встановлює додаткові адміністративні бар'єри, за які платимо всі ми, як споживачі - або прямо - у вигляді податків, або непрямо - у вигляді дефіциту, який примушує нас купувати з-під поли з невеликою націнкою. Регулювання призводить до корупції і заробітку чиновників", - сказав він.

Виходячи з цих реалій Міністерство економіки пропонує прибрати це регулювання на 90% товарів.

"Мова йде про модифікацію постанови № 1548. У консервативнішому варіанті ми пропонуємо прибрати це регулювання на 90% товарів. Також ми розглядаємо варіант тимчасової відміни цієї ухвали для моніторингу результату. Я запевняю, що ціни ніяк не зміняться, а хабарів стане менше", - запевняє заступник міністра.

За словами Нефьодова сьогодні регулювання не працює, тому що ніхто не хоче працювати собі у збиток.

"Ціни на гречку, як і на будь-який інший товар, визначаються ринком. В разі хорошого урожаю гречки і маленького на неї попиту ціни істотно падають. Ціна на пшеницю і кукурудзу може мінятися тричі залежно від погодних умов, попиту і умов зберігання. За словами людей, на ринках, де ціни не регулюються, продукти значно дешевші", - зазначив заступник міністра.

Нефьодов підкреслив, що зараз держрегулювання охоплює найпопулярніші групи товарів - від круп і молока, до хліба і м'яса.

"Механізм регулювання цін в Україні є достатньо грубим. Ці норми ніхто ніколи не проектував для захисту малоімущих. Вони залишилися в спадок від Радянського Союзу. За статистикою ціни на регульовані товари незабаром зростають на 20% швидше. Це відбувається тому, що зміна цін - довгий, складний і бюрократичний процес. Часто в регіонах для цього дають хабарі. Нам тільки здається, що ми робимо краще, а насправді ми стріляємо собі в коліно", - сказав він.



Повернутися назад