Україна лідирує у рейтингу країн з найбільшими ризиками в банківській системі

Новини України / економіка, бізнес
1 485
0
Україна лідирує у рейтингу країн з найбільшими ризиками в банківській системі

Україна потрапила до топ-10 країн з найбільшими ризиками банківської галузі.

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Rating (S&P) оцінює банківську систему України як високоризикову за методологією оцінки галузевих і країнових ризиків банківського сектору (Banking Industry Country Risk Assessment – BICRA), повідомляється в звіті S&P.

“Незважаючи на певне поліпшення макроекономічної ситуації в Україні в 2016 році і її подальше поліпшення в 2017 році, ризик української банківської системи залишається одним з найвищих в світі, що відображено в її оцінці на рівні 10 (країни з найбільшими ризиками)”, – зазначено в документі.

За даними аналітиків, ключовими факторами фінансових і операційних ризиків для українських банків є як і раніше напружена ситуація на Донбасі, а також політична нестабільність. Крім цього, банківська система України схильна до високого боргового тягаря – в 2018 році на Україну чекають істотні виплати за зовнішнім боргом.

Агентство очікує, що ризик банківської системи України і надалі залишатиметься високим. За оцінками S&P, українські банки в 2017 році покажуть дуже високий рівень кредитних втрат і проблемних кредитів. Банківська система як і раніше схильна до відтоку депозитів, її доступ до ринку капіталу обмежений.

Інформаційний ресурс finance.ua пише: раніше в раді НБУ заявили, що банківська система в Україні вже пройшла процес очищення, і криза в цій сфері позаду. “Банківська система протягом останніх трьох років, тобто 2014 року, 2015-го, 2016 років, пережила дуже непрості часи. І можна сказати про те, що чистка банківської системи завершена”, – підкреслив член ради Василь Фурман.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
У Чернівцях завтра відкриють найбільший торговий центр «Bukovyna Mall»
31 261
Блогерка йшла пішки зі Львова до Чернівців: подорож тривала шість днів
18 195
Скандал у Чернівецькій ОВА: волонтерка заявила, що її центр допомоги воїнам обікрали
17 819
Сьогодні у Чернівцях відкриють ТРЦ Bukovyna Mall: які маршрутки туди везуть
12 920
У Чернівцях маршрут №13 стане комунальним: розрахунок за проїзд лише безготівковий
12 338
Блогерка, що йшла пішки від Львова до Чернівців, та підготовка до відкриття Bukovyna Mall. Головні новини
10 441
Віддали життя у боях за Україну: у громадах Буковини попрощаються із загиблими воїнами
9 128
«Доводилося виходити вночі»: як бізнес у Чернівцях працював під час тривалих знеструмлень
8 034
Колядували та отримували подарунки: у Чернівцях відкрили найбільший ТРЦ «Bukovyna Mall» – фото
6 733
Такі кольори принесуть невдачу: які іграшки краще не вішати на ялинку 2026 року
5 851