«Розвідники» стежать за тими, хто витрачає понад 80 тисяч гривень
Працівники банків та інших установ повідомляють "розвідці" про підозрілі фінансові операції на суму від 80 тисяч гривень. Скажімо, велика сума грошей, які людина поклала на банківський депозит, може потрапити під нагляд цього комітету. Там збирають своєрідне досьє на "багатія" і досліджують, чи міг він відмивати гроші. Якщо виявляють докази цього, до розслідування залучаються прокуратура, податкова міліція, МВС та СБУ.
У вівторок, 28 серпня, Держкомітет фінансового моніторингу організував семінар для буковинських працівників банків та інших фінансових установ щодо обміну інформацією у сфері протидії відмиванню злочинних доходів. Керівникам фінансових установ за відмову звітувати про "сумнівних" клієнтів загрожує навіть кримінальна відповідальність. Саму установу можуть позбавити ліцензії.
З області на сьогодні надійшло до Держкомфінмоніторингу 15 матеріалів про сумнівні фінансові операції на загальну суму майже в мільярд гривень.
За результатами перевірок порушено п’ять кримінальних справ, повідомив на прес-клубі реформ Арсеній АНЦИПЕРОВ, начальник регіонального відділу комітету.
Загалом же за час діяльності комітету в Україні суди винесли вироки з 21 кримінальної справи у сфері відмивання грошей на загальну суму 2,7 мільярда гривень. Щоправда, до бюджету ці гроші так і не потрапили – спритні ділки встигли перевести їх за кордон.
Найпоширенішими способами відмивання злочинних доходів у нас є створення фіктивних підприємств і псевдоекспортно-імпортні операції, продаж банківського золота. У Києві, скажімо, у відмиванні грошей нещодавно запідозрили... бомжа. Він устиг обійти півдесятка столичних банків і прикупити там півтонни золотих злитків.
Детальніше про ознаки сумнівності грошових операцій можна дізнатися на сайті Держкомфінмоніторингу www.sdfm.gov.ua.
Повернутися назад