DataLife Engine > --- > На Кубі зловили баракуду, а в Єгипті – рибу-метелика

На Кубі зловили баракуду, а в Єгипті – рибу-метелика

Чернівчани Володимир і Марія Згуби вже кілька років не уявляють собі іншого відпочинку, ніж з вудкою. Володимира заохотили до такого відпочинку друзі. Витягнули якось на Дністер, дали вудки. Марія ж спочатку просто їздила з чоловіком, а потім теж почала рибалити. Ловили на Дністрі, на ставках області – окунів, жереха, щуку. Тепер же рибалять на екзотичних островах – Кубі, Барбадосі, Ямайці. Вони мають власний бізнес, який дозволяє їздити за кордон. Найбільше їм обом подобається ловити хижака спінінгом.
Ловити рибу з катера – задоволення недешеве: від 300
до 600 доларів
Подружжя неодноразово бувало на морях і океанах у різних кінцях світу.
– Найцікавіший спосіб лову на морі – тролінг, – розповідає Володимир. – Це коли спінінги закріплені на катері, що рухається. У такий спосіб ми рибалили на острові Балі в Індійському океані, в Єгипті, а також на Ямайці, Барбадосі і на Кубі у Карибському морі. Там винаймали катера з капітаном, який відвозить у рибні місця. Задоволення звичайно недешеве. В Єгипті це коштує 300 доларів, на Кубі – 290 євро, на Ямайці – 450 доларів, на Барбадосі – 600 доларів. Найдешевше коштувала риболовля в Індонезії, там взагалі смішні ціни. На сто доларів купили стільки подарунків, що для них велику валізу довелося придбати.
Але отримане задоволення варте грошей. Хіба можна забути моменти, коли спінінг згинається від ваги риби або коли бачиш здобич на палубі?
Морський тролінг вимагає серйозних снастей – потужних спінінгів зі спеціальними котушками. Вудилища вставляються в отвори в кріслах. Велику рибину доки дотягнеш до катера – руки відвалюються. Потім здобич багром витягують на палубу. Іноді одразу на катері рибу можуть приготувати. Хоча риболовля супроводжується чималими навантаженнями, Марія не відстає від свого чоловіка. Саме вона впіймала на Кубі баракуду (або морську щуку) вагою три кілограми.
Не всю екзотичну рибу можна їсти
У морях можна упіймати рибу, яку у нас побачиш хіба що в супермаркеті у замороженому або консервованому вигляді. Наприклад, тунця, морського окуня. Можна зловити й рибу, яку у жодному разі не можна їсти. Так, у Єгипті на Червоному морі Марія упіймала рибу-метелика. Не встигла її взяти, як підбіг капітан катера і викинув рибу у воду. Виявляється, риба-метелик отруйна і краще її до рук не брати.
– Не їдять також баракуду, – поділився спостереженнями Володимир. – Морського окуня, якого ми упіймали, одразу нам засмажили, а ось баракуду – ні. Капітан запропонував нам узяти її із собою. Ми, звичайно, відмовилися, бо що з нею робити в готелі? Тоді капітан вирізав нутрощі рибини, кудись забрав, а саму баракуду викинув у море. Через незнання мови ми не змогли його розпитати.
На Кубі найповажнішим рибалкою
був Хемінгуей
Найвдаліший вихід у море – на Кубі. Там сервіс був гірший, ніж на Ямайці чи Барбадосі, зате риболовля – справжня, бо везли туди, де можна було впіймати щось "солідне".
На Кубі Згуби відвідали ті місця, де колись рибалив американський письменник Ернест Хемінгуей. Схоже, він був справжнім браконьєром. Там збереглися його фото із повними човнами упійманих черепах, акул та іншої риби. У містечку, де бував Хемінгуей, багато пов’язано з його іменем. Так, в одному з ресторанів, де він часто бував, його столик займати не можна. Про це свідчить відповідна табличка.
Цікавим, за словами Володимира, є й острів Барбадос. Сам невеликий, за дві години можна об’їхати весь. На острові панує атмосфера "релаксу", складається враження, що усі там відпочивають і ніхто не працює. Зате обслуговування – на найвищому рівні.
Дружині
більше щастить
– Моя дружина рибу ловити вміє і їй щастить, – переконаний Володимир. – Дуже часто ловить більше за мене. А якщо їдемо компанією з друзями, то вже багато разів саме вона ловила першу рибину. Може, "трофейних" екземплярів і не брала, але похвалитися має чим – витягувала коропа на три кілограми, жереха на кілограм. Краще за мене вміє в’язати гачки, розуміється на "бляхах" та інших приманках, знає де і на що краще бере. Якось ловили поруч однаковими снастями і на одне і те ж, вона наловила окунів, а я не впіймав жодного. Але я не маю нічого проти. Мені з нею цікавіше, ніж їздити великими компаніями.
Хоча подружжя побувало у багатьох екзотичних місцях, Марія і Володимир переконані, що кращої за нашу природу немає ніде. Щоразу, буваючи на Дністрі чи мальовничому ставку, вони переконуються, що Буковина нічим не поступається Кубі чи Ямайці.



Повернутися назад