DataLife Engine > --- > Білий та чорний хліб подорожчав

Білий та чорний хліб подорожчав

Білий та чорний хліб подорожчавУ фірмових магазинах Чернівецького хлібокомбінату буханка "Орильського" хліба днями подорожчала на 10 копійок і тепер коштує 1,55. У роздрібних магазинах цей хліб подорожчав на 15 копійок – до 1,65 гривні. Також подорожчали інші хлібобулочні вироби. Зокрема житньо-пшеничні сорти "Алчевський" – на 20 копійок, "Дністерський" – на 15 копійок, житній "Московський" хліб – на 15. На 10 копійок подорожчав і батон, до 1,7 гривні. Щоправда, за словами продавців, батони у фірмових магазинах хлібокомбінату ще можна придбати за старими цінами.
– Подорожчало все: від сировини, енергоносіїв до зарплат та послуг, – каже Надія ТОВСТОЛІТКО, головний економіст ВАТ "Чернівецький хлібокомбінат". – Лише вартість води зросла на понад 40%, газ – на 50%, цукор – майже на 40%. Відчутно подорожчали й основна та допоміжна сировина. Також з року в рік дорожчають послуги, важливі для виробництва хліба. А ще з кожним підвищенням мінімальної зарплати ми також здійснюємо перерахунки. Ціна ж хліба не змінювалася з вересня 2004 року. Звісно, ми підвищили на п’ять копійок ціну "Орильського" у травні, але це не вирівняло ситуації. Тому ми змушені сьогодні підвищувати ціни.
Найбільше зросли витрати на збут
– За результатами аналізу документів, які подав Чернівецький хлібокомбінат, можемо констатувати, що нинішнє подорожчання хліба є обгрунтованим, – розповідає Наталя АСАУЛКО, заступник начальника відділу контролю цін на ринках послуг та продовольства державної інспеції з контролю за цінами в області. – Зросли закупівельні ціни, подорожчали енергоносії, витрати на воду та на виплату зарплати. Та найбільше зросли витрати на збут – на 51%. Хлібозавод оновлює техніку для розвезення продукції, лотки тощо. Усе це разом спричинило зростання собівартості продукції на 5,9%. Крім того, впродовж 2004-2005 років підприємство не підвищувало ціни, оновлювало технічне обладнання за власний рахунок, працювало майже на самоокупності. Діяльність хлібокомбінату – підприємства, яке займає в області монопольне становище, ми відстежуємо. Наразі жодних порушень не виявлено.
Упродовж нинішнього року хлібокомбінат уже двічі підвищував ціни на свою продукцію. У січні відпускні ціни на батони підвищили на сім копійок за буханку, а у травні – на п’ять копійок подорожчав хліб "Орильський".


Ціна на борошно раптово зросла
Тонна українського борошна подорожчала на 85-150 гривень, залежно від сорту. За даними агентства "АПК-Інформ", минулого тижня борошно першого гатунку подорожчало на 85 гривень і тепер коштує 1095 гривень за тонну. Услід на цим на 150 гривень подорожчало борошно вищого, а борошно ІІ гатунку – на 90 гривень за тонну.
Причиною цього у Мінагрополітиці називають подорожчання продовольчої пшениці – в середньому на 30-40 гривень за тонну. Зокрема середня ціна пшениці III класу нині становить 780, а IV – 680 гривень за тонну.




Повернутися назад