DataLife Engine > --- > Лише близько сотні заробітчан платять пенсійні внески

Лише близько сотні заробітчан платять пенсійні внески

Світовий банк рекомендує збільшити вік виходу на пенсію для жінок – з 55 до 60 років. Передбачено підвищувати пенсійний вік поетапно – на шість місяців щороку, аж до 2017 року. Так державі буде легше утримувати пенсіонерів, відсоток яких зростає.
– Поки що зростання пенсійного віку в жодних документах не заплановане, – зазначив Анатолій ГОРОБЕЦЬ, начальник Головного управління
Пенсійного фонду України в області. – Сьогодні ще рано про це говорити. Потрібно, щоби спочатку краще запрацювала українська економіка, підвищився рівень життя, тоді, можливо, за кілька років питання підвищення пенсійного віку і буде вирішуватися. Справді, важко зрозуміти, чому жінки виходять на пенсію раніше, адже живуть вони довше.
Сьогодні в області шукають інші шляхи для поповнення надходжень для виплати пенсій. Це передусім – створення нових робочих місць і виведення з тіні заробітної плати. Скажімо, чимало підприємств ресторанного, готельного бізнесу, а також сільськогосподарських, платять своїм працівникам на 60-65 % меншу офіційну заробітну плату, ніж середня в області. Після здійснених заходів людей, які офіційно працюють, за рік побільшало майже на 46 тисяч осіб. Отже, якщо торік на одного працюючого в області припадало 1,3 пенсіонера, то нинішнього року – 1,1 пенсіонера (в Україні на тисячу платників пенсійних внесків припадає 906 пенсіонерів). Тож сьогодні один працівник утримує в середньому одного пенсіонера. Однак пенсійних внесків регіону не вистачає. Власними коштами він забезпечує виплату пенсій на 52%.
Ще одна особливість нашого регіону – заробітчани. За кордоном працює, за даними Головного управління економіки ОДА, приблизно 100 тисяч буковинців. Вони мають право щомісяця платити внески до Пенсійного фонду, щоби час роботи за кордоном враховувався їм як трудовий стаж і впливав на розмір пенсії. Але на всю область добровільно платять пенсійні внески, і при цьому офіційно не працюють, лише 80 осіб.
На те, що на Буковині сьогодні пенсіонерів більше, ніж тих, хто працює, впливає ще й порівняно висока тривалість життя в області. Буковинці в середньому живуть 70,5 року, (це на три роки більше, ніж у середньому в Україні). Середня тривалість життя, за даними Головного управління статистики в області, чоловіків – 65,5 року, жінок – 75,5 року.
За даними Пенсійного фонду, щомісяця 238 тисяч пенсіонерів області отримують в середньому по 412 гривень пенсії. Майже 30 тисяч з них залишаються офіційно працювати і після виходу на пенсію. Зайняті ці люди здебільшого у сфері науки, освіти, послуг. Вони отримують і заробітну плату, і пенсію. Випадків відмови від пенсії, за словами Анатолія Горобця, в області практично немає.
Збільшення тривалості життя людей, великий відсоток тіньової економіки призводять до зростання витрат на виплату пенсій та не дають можливості їх підвищувати. Тому Україна навряд чи уникне зростання пенсійного віку. Хоча резерви для поповнення Пенсійного фонду ще є. Хоча би, приміром, боротьба з тіньовою економікою.


В Україні тривалість життя, як у Гондурасі
Серед країн СНД найнижчий поріг пенсійного віку в Україні, Росії, Білорусі, Таджикистані. В Україні після виходу на пенсію жінки живуть в середньому 23 роки, чоловіки – 14. Середня тривалість життя українців – 67 років: 62 – у чоловіків та 73 – у жінок. За цим показником ми перебуваємо на рівні Таджикистану, Йорданії, Гондурасу.
У Грузії живуть в середньому 74 роки, Білорусі – 68 років, Росії – 65 років, Казахстані – 61.
Найвища тривалість життя у Японії – 82 роки (тут же й найвищий поріг пенсійного віку – для усіх – 70 років). Найнижча – усього 36 років – у Зімбабве.




Повернутися назад