Якісний рюкзак має міцне дно, ортопедичну спинку і широкі ремінці
Часто можна почути від батьків, що для першокласника не варто відразу купувати дорогий рюкзак з міцного матеріалу, обладнаний кількома відділеннями та безліччю кишеньок. І до цього варто дослухатися. Адже рюкзаки вартістю 50 і більше гривень, як правило, завеликі і заважкі для шестирічки. Рюкзак разом зі шкільним приладдям не повинен важити більше 15% ваги дитини, а за розмірами не повинен виступати вище плечей і нижче стегон дитини. Хоча, з іншого боку, портфель першокласника, за правилами навчання у початковій школі, повинен знаходитися у школі, бо шестирічкам вчителі не мають права давати завдання додому.
Під час купівлі рюкзака дослухайтеся до таких рекомендаційn Міряйте рюкзак на дитину (причому не порожній), покладіть всередину дві-три книжки – так ви побачите, чи не обвисає він на спині.
- Огляньте кріплення ручок та ремінців на рюкзаку. Краще, якщо, крім основної ручки, рюкзак обладнаний ще одним невеличким гачком, щоби можна було його чіпляти збоку на парті. Карабінчики повинні легко зачинятися і відчинятися, щоби дитина могла робити це самотужки. Якісний рюкзак обладнаний ще й ремінчиками, які застібаються спереду. Якщо рюкзак дуже навантажений, ці ремінці полегшать дитині його носіння. Основні ремінці повинні бути м’якими і широкими – з ущільнювачами.
- Якісний недешевий рюкзак обладнаний ортопедичною спинкою. Вона міцна, з ущільнювачем і має ребристу поверхню. Такий рюкзак дитина легко носитиме і їй не загрожуватиме сколіоз. Із середини рюкзака повинен бути доступ до ортопедичної вставки, щоби можна було її чистити.
- Всередині рюкзака повинно бути не менше двох відділень, а також кишеньки спереду або збоків, щоби шкільний вантаж можна було рівномірно розподілити.
- Дно рюкзака повинно бути твердим з ущільнювачем, знизу обладнане чотирма ніжками.
Повернутися назад